استقبال وزیر امور خارجه از اسدالله اسدی 

21:35 - 20 خرداد 1402
کد خبر: ۴۷۱۷۰۱۵
استقبال وزیر امور خارجه از اسدالله اسدی 
اسدالله اسدی دیپلمات کشورمان پس از تحمل حدود ۵ سال بازداشت و زندان غیرقانونی در آلمان و بلژیک مورد استقبال وزیر امور خارجه قرار گرفت.

خبرگزاری میزان – اسدالله اسدی، دیپلمات کشورمان که پس از تحمل حدود ۵ سال بازداشت و زندانی شدن غیرقانونی ابتدا در آلمان و سپس بلژیک، اخیرا آزاد و به میهن اسلامی بازگشته است، روز شنبه در محل وزارت امور خارجه مورد استقبال حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه و جمعی از مدیران و دیپلمات‌های کشورمان قرار گرفت.

امیرعبداللهیان ضمن خوشامدگویی، بازگشت سرافرازانه و مسرت بخش این دیپلمات کشورمان به میهن اسلامی را به ایشان، همسر، فرزندان و خانواده او و نیز جمع همکاران وزارت امور خارجه تبریک گفت.

وزیر امور خارجه ضمن تجلیل از استقامت ستودنی آقای اسدی در طول مدت طولانی بازداشت غیرقانونی و طاقت فرسا در زندان‌های بلژیک و صبوری و سلوک عزتمندانه وی برای تأمین منافع ملی و پاسداری از عزت و اقتدار کشور و ملت بزرگ ایران، خطاب به آقای اسدی گفت: دولت، دستگاه دیپلماسی و قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران در پی دستگیری غیرقانونی و اتهام بی اساس وارد شده به دیپلمات کشورمان و نقض فاحش کنوانسیون وین، تمام توان و ظرفیت خود را به کار بست و با اتخاذ مواضع و گام‌های منطقی و قاطع، خوشبختانه امروز شاهد به ثمر نشستن این تلاش‌ها و حضور شما در کشور هستیم.

اسدالله اسدی دیپلمات آزاد شده کشورمان نیز در این دیدار، با بیان اجمالی دوران بازداشت و زندانی شدن خود ابتدا در آلمان و سپس در زندان‌های بلژیک، از تلاش‌های مجدانه و مؤثر دولت، دستگاه دیپلماسی و قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران برای تحقق آزادی خود و نیز ناکام گذاشتن طراحی صهیونیست‌ها و تروریست‌ها به منظور تحقق اهداف نامشروع شان، تشکر و قدردانی کرد.

انتهای پیام/


برچسب ها: اسدالله اسدی

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *