هشدار نارنجی وزش باد شدید و رگبار در تهران

۱۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۵۵:۵۸
کد خبر: ۴۷۱۶۷۶۷
هشدار نارنجی وزش باد شدید و رگبار در تهران
بر اثر این مخاطره آبگرفتگی معابر عمومی و جاری شدن روان آب، بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه‌ها و مسیل‌ها دور از انتظار نیست.

خبرگزاری میزان - طبق اعلام روابط عمومی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران،رییس مرکز عملیات اضطراری سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران با اشاره به هشدار نارنجی اداره کل هواشناسی استان تهران طی امروز (۱۹ خرداد) از شهروندان خواست که از تردد و اتراق در حاشیه و بستر مسیل‌ها و رودخانه‌ها و فعالیت کوهنوردی پرهیز کنند..

 پدرام قودجانی گفت: بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان با توجه به هشدار نارنجی صادر شده در ۱۸ خردادماه، طی امروز (۱۹ خرداد) به‌ویژه ساعات صبح تا عصر با تشدید ناپایداری محلی و رشد ابر‌های همرفتی رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید و در برخی نواحی مستعد نیمه شمالی استان تهران، به‌ویژه ارتفاعات شمالی و شمال‌شرقی با احتمال بارش تگرگ پیش‌بینی می‌شود.


وی افزود: بر اثر این مخاطره آبگرفتگی معابر عمومی و جاری شدن روان آب، بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه‌ها و مسیل‌ها، صاعقه، خسارت به سازه‌های موقت از جمله بنرها، داربست‌ها و تابلو‌های تبلیغاتی و اختلال در پرواز‌ها و در نواحی کوهستانی احتمال سقوط سنگ دور از انتظار نیست.

رییس مرکز عملیات اضطراری سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران اضافه کرد: اجتناب از هر گونه تردد و توقف در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها و احتیاط در سفر‌های بین شهری، پرهیز از فعالیت‌های کوهنوردی، خودداری از چرای دام در حاشیه رودخانه‌ها و نواحی مرتفع، اطمینان از استحکام سازه‌های موقت، رعایت فاصله از ساختمان‌های در دست ساخت یا نیمه‌کاره، عدم استقرار در نواحی مرتفع نظیر داربست‌ها و آمادگی دستگاه‌های امدادرسان از جمله مواردی است که باید در این شرایط مورد توجه قرار بگیرد.

 انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *