رئیس کل دادگستری زنجان: در عصر دیجیتال مجهز شدن به دانش روز نرم و سخت افزاری، پیشگیری و صیانت، یک ضرورت است

۱۸ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۷:۳۸:۱۵
کد خبر: ۴۷۱۶۷۱۸
رئیس کل دادگستری زنجان: در عصر دیجیتال مجهز شدن به دانش روز نرم و سخت افزاری، پیشگیری و صیانت، یک ضرورت است
  رئیس کل دادگستری زنجان گفت: امروز باید خودمان را مجهز به دانش فضای مجازی روز اعم از نرم افزاری و سخت افزاری، پیشگیری و صیانت کنیم و با کسانی که از این بستر بر علیه اشخاص، اموال و امنیت کشور فضا سازی و اقدام می‌کنند مقابله کنیم. 

خبرگزاری میزان - حجت الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی در همایش جرایم نوظهور سازمان یافته سایبری و استناد پذیری ادله دیجیتال گفت: یکی از موضوعات مهمی که در برنامه عملیاتی ۱۴۰۲ قوه قضاییه به آن توجه شد موضوع آموزش است و این همایش مشترک قضایی و انتظامی در راستای اجرای همین برنامه است. 
رئیس کل دادگستری زنجان با بیان اینکه همه ما به حضور و زندگی در فضای مجازی ناگزیر هستیم ادامه داد: در عصر حاضر ارائه خدمات در حوزه‌های مختلف در این بستر انجام می‌شود و دستگاه قضایی هم در انجام وظایف از این فضا استفاده می‌کند و استفاده درست از این فضا فرصت خدمت مضاعف را فراهم می‌کند، اما باید مراقب تهدیدات فضای مجازی هم بود. 
وی با اشاره به درخشندگی چشمگیر پلیس فتا علی رغم اینکه یک سازمان نوظهور است اظهار کرد:امروز پلیس فتای جمهوری اسلامی در مقایسه با پلیس فتای سایر کشور‌ها سرآمد است. این مقام قضایی تأکید کرد: امروز ما باید خودمان را به دانش فضای مجازی روز مجهز کنیم و با کسانی که از این بستر بر علیه اشخاص، اموال و امنیت کشور فضا سازی و اقدام می‌کنند مقابله کنیم. 
رئیس کل دادگستری زنجان با اشاره به نقش مستقیم و موثر فضای مجازی در اغتشاشات اخیر در کشور تصریح کرد: در حوادث اخیر دشمنان نظام با سوء استفاده از این فضا با تمام امکانات در جهت ناامن کردن کشور تلاش کردند، اما با رهبری حکیمانه مقام معظم رهبری و حضور انقلابی و جهادی مردم در صحنه و اقدامات مقابله‌ای در فضای مجازی این بار هم مانند گذشته توطئه دشمنان خنثی شد. 
صادقی نیارکی با بیان اینکه استفاده درست از فضای مجازی در ارائه خدمات سریع و با حجم بالابه مردم بسیار موثر است ادامه داد: در کنار محاسن استفاده از فضای مجازی باید مراقب معایب و آسیب‌های این فضا نیز بود. 
وی خاطر نشان کرد: در عصر دیجیتالی و مجازی جامعه قضات ما در امر قضاوت نیازمند آشنایی دقیق به فضای مجازی و آموزش در این حوزه می‌باشند و برگزاری چنین دوره‌هایی در فرایند رسیدگی به پرونده‌ها بسیار موثر خواهد بود. 
لازم به ذکر است در این همایش سردار طراقیه فرمانده انتظامی استان، دادستان مرکز استان، معاونین دادگستری استان، دکتر نوروزی رئیس مرکز ملی مبارزه با جرایم ملی و سازمان یافته پلیس فتا فراجا، روسا و دادستان‌های حوزه‌های قضایی استان، قضات و مدیران دفاتر دادگستری استان نیز حضور داشتند.

انتهای پیام/

 ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *