خیابان «سی‌تیر» بعد از ۱۰ سال بازطراحی می‌شود

۱۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۱۸:۴۰
کد خبر: ۴۷۱۶۵۶۷
خیابان «سی‌تیر» بعد از ۱۰ سال بازطراحی می‌شود
مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران از بازطراحی سی تیر بعد از گذشت ۱۰ سال خبر داد و گفت: به دنبال شناسایی دستفروشان واقعی هستیم و در این زمینه با همکاری فاوا برنامه‌ای را راه‌اندازی خواهیم کرد.

خبرگزاری میزان- به گزارش شهر، سعید بیگی امروز (چهارشنبه؛۱۷ تیرماه ۱۴۰۲) در جمع خبرنگاران با بیان اینکه سد معبر طبق قانون ممنوع است، گفت: معمولا بیشتر سد معبر‌ها صنفی است و شرکت ساماندهی مشاغل و شهربان و حریم بان هم در این باره مسئولیت دارند. در همین رابطه با واحد‌های صنفی شهرری و ... هم مکاتباتی شده است.

وی با بیان اینکه یکی از اهداف مهم مدیریت شهری ساماندهی دستفروشان و بساط گستران است، تصریح کرد: در برخی نقاط از جمله چهارراه ولیعصر (عج) در روز‌های پایانی سال این کار انجام شد. به طوری که در سال‌های گذشته گره سنگین ترافیکی در چهارراه ولیعصر (عج) به دلیل فعالیت دستفروشان ایجاد می‌شد که امسال این موضوع ساماندهی شد و تا آخرین ساعات پایانی سال این منطقه مسدود نشد. اقدامات قانونی مدام در حال انجام است و تماس مردم با سامانه ۱۳۷ باعث می‌شود مناطق وارد شوند.

وی با بیان اینکه همه بار و مسئولیت این کار بر دوش شهرداری است، ادامه داد: از مدل‌های دیگر سد معبر، وانتی‌ها هستند که پلاک مخدوش دارند. بعضا این قشر محیط اطراف را هم کثیف می‌کنند و زمانی که می‌خواهیم برخورد کنیم، عده‌ای مسأله را احساسی می‌کنند.

بیگی تاکید کرد: ما جایی دچار مشکل می‌شویم که همه وظیفه را بر دوش شهرداری می‌بینند، این در حالی است که در کشور ترکیه فروش سیار را ممنوع کردند، اما همه پای کار آمدند باید اینجا هم همه نهاد‌ها پای کار بیایند، شهرداری مگر چقدر ابزار دارد؟

وی گفت: یکسری از دست فروش‌ها نیاز به کمک دارند و باید به آن‌ها کمک شود، اما عده‌ای از آن‌ها مافیا و عده‌ای دیگر اتباع هستند.

مدیرعامل شرکت ساماندهی مشاغل شهر تهران گفت: در برخی مناطق نیز آمادگی داریم زمین و جایگاه مورد نیاز در اختیار دستفروشان قرار بگیرد تا بی نظمی نباشد، اما خود دستفروشان از این طرح شهرداری استقبال نمی‌کنند.

وی تاکید کرد: برای ساماندهی دستفروشان در گام نخست باید این افراد شناسایی و در سامانه‌ای اطلاعات و مشخصات دستفروشان شناسایی شده ثبت شود و در گام بعدی صدور مجوز توسط شهرداری در مکان تعیین شده انجام شود.

بیگی در مورد وانت‌بار‌ها هم گفت: بیشتر این افراد در مکان‌های غیرمجاز و برخی نیز حتی با پلاک مخدوشی در سطح شهر مشغول فعالیت است که شهرداری نمی‌تواند با این وانت بار‌ها برخورد کند. فعالیت این وانت‌بار‌ها موجب ترافیک و اختلال در عبور و مرور شهروندان می‌شود، اما در این موضوع باید عوامل نیروی انتظامی و پلیس راهور وارد شوند.

وی افزود: به دنبال شناسایی دستفروش واقعی هستیم و با فاوا در حال راه‌اندازی یک برنامه هستیم تا جامعه هدف را مشخص کنیم، دیتای دقیقی از این افراد نداریم و با دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران قرارداد بستیم تا یک دیتا از دستفروشان داشته باشیم.

بیگی ادامه داد: با اصناف جلسه در مورد دستفروشان گذاشتیم تا پای کار بیایند و همچنین با وزارت ارشاد هم صحبت‌هایی کردیم تا جمعه بازار کتاب راه اندازی کنیم که یک تجربه موفق در شهر مشهد داشته است.

وی در پایان اعلام کرد: سی‌تیر بعد از ۱۰ سال بازطراحی می‌شود.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *