اولین دوره فیلمسازی مدرسه تصویر برگزار شد

۱۶ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۵۴:۴۵
کد خبر: ۴۷۱۶۳۷۳
اولین دوره فیلمسازی مدرسه تصویر برگزار شد
در هفته گذشته اولین دوره فیلم‌سازی مدرسه تصویر به طور فشرده و در طول یک هفته در پردیس سینمایی ملت برگزار شد.

خبرگزاری میزان- به گزارش روابط عمومی موسسه تصویر شهر، این دوره فیلم‌سازی پنجشنبه ۱۱ خرداد با اهدای گواهی‌نامه به هنرجو‌ها به کار خود پایان داد.

در این دوره بیش از بیست کارگاه با موضوعات مختلف برگزار شد. در طراحی این دوره تلاش شده بود بخش‌های پیش‌تولید، تولید و پس‌تولید به کارگاه‌های جزئی تقسیم شوند و از طریق اساتید مطرح مباحث مدنظر و تجربه‌های مهم به هنرجویان منتقل شود.

اولین دوره فیلمسازی مدرسه تصویر برگزار شد

عناوین کارگاه‌های اولین دوره فیلمسازی مدرسه تصویر شامل کارگردانی اولین فیلم بلند، فیلمسازی فیلم کوتاه، فیلمنامه نویسی، دستیاری کارگردان و برنامه‌ریزی، جلوه‌های ویژه مبتنی بر فیلمنامه، فیلمسازی با موبایل، تهیه‌کنندگی و تولید، سریال‌نویسی، گریم، تدوین، طراحی صحنه و لباس، موسیقی فیلم، بازیگردانی مقابل دوربین، اصلاح رنگ و نور، عکاسی فیلم، فیلم‌برداری، صدابرداری و صداگذاری، جلوه‌های ویژه مبتنی بر پس‌تولید، طراحی پوستر فیلم، تهیه‌کنندگی فیلم کوتاه و پخش آن در جشنواره‌های خارجی، روابط عمومی و تبلیغات و نقد فیلم می‌شد.

طراحی این کلاس‌ها از ابتدا به گونه تعاملی صورت گرفته بود و مدرسان دوره فارغ از ارائه مباحث مدنظرشان به طور خاص بخش‌هایی از هر کارگاه نیز به پرسش و پاسخ اختصاص پیدا می‌کرد. برخی از این کارگاه‌ها مانند گریم یا فیلم‌سازی با موبایل به طور کامل به شکل عملی و اجرایی برگزار شد و برخی دیگر مانند جلو‌ه‌های ویژه، ساختن فیلم کوتاه یا تدوین با پخش آثار شاخص و آنالیز آن‌ها همراه بود.

اولین دوره فیلمسازی مدرسه تصویر برگزار شد

مدرسان این دوره افرادی، چون سعید خانی، امید شمس، کاظم دانشی، میثم مولایی، محسن دارسنج، حبیب‌خزایی‌فر، علیرضا برازنده، امیرحسین حداد، محمد برادران، پویا سعیدی، علی نیک رفتار، پدرام پورامیری، حسین دوماری، حسین فلاح آبادی، پوریا حیدری اوره، محمدرضا مقدسیان، نیما دبیرزاده، علیرضا ناصربخت، آرش قاسمی، مسیح حدپور سراج، طه ذاکر، مسعود زارعیان و امیرحسین رسائل در طول یک هفته تمام تلاش خود را کردند تا تجربیات و آموزه‌های خود را به علاقمندان حوزه سینما منتقل کنند.

اولین دوره فیلمسازی مدرسه تصویر برگزار شد

علاوه بر این اساتید، موسسه تصور شهر در فاصله برگزاری کارگاه‌ها مهمانان سینمایی دعوت به عمل آورده بود تا مهمانانی ویژه در قالب گفتگو‌هایی کوتاه به انتقال تجربیات خود بپردازند. اولین مهمان ویژه این اردوی فیلم‌سازی محمدحسین فرحبخش بود که به بیان تجریباتش در سال‌های پیش و پس از انقلاب پرداخت. پس از او مهدی بدرلو، زینب تقوایی، سعید‌پروینی و مریم بحرالعلومی نیز به عنوان مهمان ویژه اولین دوره کارگاه‌های مدرسه فیلم تصویر در پردیس سینمایی ملت حضور پیدا کردند.

اولین دوره فیلمسازی موسسه تصویر شهر با عنوان «مدرسه تصویر» و با شعار سینما در سینما از ۴ الی ۱۱ خردادماه ۱۴۰۲ در پردیس سینما گالری ملت برگزار شد.

اولین دوره فیلمسازی مدرسه تصویر برگزار شد

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *