اگر تولیدکنندگان داخلی اتوبوس سودجویی را کنار نگذارند قوه قضائیه ورود می‌کند

۱۶ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۴۱:۲۱
کد خبر: ۴۷۱۶۳۳۰
اگر تولیدکنندگان داخلی اتوبوس سودجویی را کنار نگذارند قوه قضائیه ورود می‌کند
رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: آنچه امروز روشن است این است که آنچه انتظار داشتیم انجام نشده و امید داریم که بتوانیم کار کنیم، اما تولیدکنندگان باید سودجویی خود را کنار بگذارند و در غیر این صورت باید قوه قضاییه وارد شود.

خبرگزاری میزان- به گزارش شهر، مهدی چمران در یکصد و پنجاه و دومین جلسه شورای اسلامی شهر تهران در واکنش به گزارش معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه برخی روی تعصب ملی می‌گویند «نخریم و اجازه دهیم مردم در گرما و باد و باران بمانند، اما اتوبوس خارجی نخریم»، گفت: ما نباید اینجا توقف کنیم و اگر توقف شود آبروی تمام ما خواهد رفت.

وی افزود: نباید به دنبال سودجویی باشیم و باید بدانیم که برای توسعه ناوگان به اتوبوس نیاز داریم؛ در سطح ملی از این مشکلات ضربه می‌خوریم و ما در شورا می‌توانستیم بودجه اضافی در نظر بگیریم که این کار را انجام دادیم.

چمران تأکید کرد: وزارت صمت باید وارد شود؛ کارخانجات چه کار می‌کنند؟ وضعیت خودرو‌های شخصی که مشخص است و اتوبوس نیز به این شکل است. باید تولیدکنندگان را به میدان بیاوریم و اتوبوس وارد ناوگان کنیم.

وی با بیان اینکه ۵۰۰ دستگاه بازسازی می‌شود و ۴۶۰ دستگاه اتوبوس نو نیز تحویل داده خواهد شد، تصریح کرد: ما با این کار‌ها به جایی نمی‌رسیم؛ قرار بود تا پایان سال به چهار هزار دستگاه برسیم که البته گزارشاتی ارائه شد، اما جدی و قطعی نیست لذا باید همتی در این زمینه به کار گرفته شود چراکه در غیر این صورت مجبوریم قوه قضاییه و دادستانی را وارد کنیم و بگوییم که اتوبوس در کشور نیست و اگر تولیدکنندگان نمی‌توانند تولید کنند باید اتوبوس بخرند.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران همچنین تصریح کرد: آنچه امروز روشن است این است که آنچه انتظار داشتیم انجام نشده و امید داریم که بتوانیم کار کنیم، اما تولیدکنندگان باید سودجویی خود را کنار بگذارند و در غیر این صورت باید قوه قضاییه وارد شود.

چمران با بیان اینکه زجر این شرایط را مردم تحمل می‌کنند، گفت: نباید اجازه دهیم مردم آزار ببینند؛ ما نماینده مردم هستیم و اینکه رها کنیم و برویم، نمی‌شود.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *