زندان مهاباد به خارج از محدوده شهر انتقال می‌یابد

۱۶ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۳۱:۰۲
کد خبر: ۴۷۱۶۳۱۲
دسته بندی‌: قضایی ، حقوقی
زندان مهاباد به خارج از محدوده شهر انتقال می‌یابد
پس از چندین سال پیگیری با اختصاص زمین در محدوده خارج از شهر، مراحل ساخت و ساز زندان جدید شهرستان مهاباد در استان آذربایجان غربی آغاز می‎شود.

خبرگزاری میزان – پس از چندین سال پیگیری، انتقال زندان شهرستان مهاباد از محدوده تجاری به بیرون از شهر با اختصاص ۹ هکتار زمین برای ساخت زندان جدید از سوی مسئولان استانی و شهری آغاز شد.
 
این زمین در محدوده جاده مهاباد به ارومیه و حوزه صنایع پتروشیمی شهرستان مهاباد قرار دارد که با توجه به موقعیت جغرافیایی شهرستان زمین اختصاصی به مقدار ۹ هکتار از نقاط مرغوب و مناسب ساخت زندان جدید است. 
 
در حاشیه سفر حاجی محمدی مدیرکل دفتر فنی و عمرانی سازمان زندان‌های کشور به استان آذربایجان غربی به همراه هیات کارشناسی از موقعیت زمین اختصاصی بازدید و ضمن بررسی امکانات و شاخص‌های لازم برای استقرار زندان زمین اعطایی از سوی مسئولان شهرستان مهاباد مورد تایید قرار گرفت. 
 
حاجی محمدی در این سفر با اشاره به قدمت و ضرورت انتقال زندان شهرستان مهاباد گفت: به زودی مقدمات انتقال اسناد رسمی بر اساس قانون جدید مولدسازی دولت در سطح ملی انجام می‌شود و با توجه به سابقه مطالعاتی در خصوص انتقال زندان مهاباد با تخصیص اعتبارات اولیه عملیات ساخت زندان جدید با نظر کارشناسان سازمان زندان‌های کشور به ظرفیت ۱۵۰۰ نفر در خارج از محدوده شهر مهاباد آغاز می‌شود. 
 
انتهای خبر/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *