افزایش ۱۲ درصدی حوادث کوهستانی نسبت به هفته گذشته

۱۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۴۶:۰۲
کد خبر: ۴۷۱۶۰۶۵
افزایش ۱۲ درصدی حوادث کوهستانی نسبت به هفته گذشته
براساس گزارش سازمان امدادونجات جمعیت هلال‌احمر در هفته گذشته امدادگران این جمعیت ۸۸۳ مورد حادثه را در سراسر کشور پوشش دادند که حوادث کوهستان و جاده‌ای نسبت به هفته ماقبل خود به ترتیب با رشد ۱۲ و ۲۵ درصدی مواجه بودند.

خبرگزاری میزان- به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر؛ محمودی سرپرست سازمان امدادونجات با اشاره به گزارش عملیات امدادی از تاریخ ۶ خرداد تا ٨ صبح امروز، سیزدهم خردادماه گفت: امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال‌احمر در این مدت زمان، ۸۸۳ مورد عملیات امدادی در حوادث جاده‌ای، کوهستان، شهری، ساحلی و ... انجام دادند.

وی ادامه داد: در این مدت، امداگران و نجاتگران جمعیت هلال‌احمر، به ۱۵۰۳ نفر امدادرسانی کردند و جان ۵۷۹ نفر را نجات دادند.

محمودی افزود: ۳۵۷ حادثه دیده با کمک امدادگران به مراکز درمانی منتقل شدند و ۶۱۰ نفر نیز به صورت سرپایی درمان شدند.

سرپرست سازمان امدادونجات عنوان کرد: ٧٧ مورد عملیات رهاسازی و با استفاده از وسایل و تجهیزات نجات انجام گرفته که منجر به رهاسازی ۱۱۵ مصدوم در سوانح ترافیکی شده است.

اصفهان، مازندران و گلستان؛ پرتصادف‌ترین استان‌ها

محمودی در ادامه با تشریح جزئیات عملیات‌های امدادی انجام شده، افزود: حوادث جاده‌ای کشور در روز‌های گذشته و با توجه به افزایش سفر‌های شهروندان با رشد ۲۵ درصدی نسبت به هفته ماقبل خود مواجه بود و پرحادثه‌ترین استان‌ها در این خصوص به‌ترتیب، استان‌های اصفهان، مازندران و گلستان که استان‌های گردش‌پذیری هستند، رخ داده است.

مفقودی و سقوط از ارتفاع علل اصلی سوانح جنگل و کوهستان

وی در ادامه به رشد ۱۲ درصدی حوادث کوهستان در مقایسه با مدت مشابه هفته ماقبل خود اشاره کرد و افزود: در عملیات‌های امداد و نجات در ارتفاعات کوهستان و مناطق جنگلی در ۲۱ استان کشور در هفته گذشته، ۲۸ مورد مربوط به سقوط از ارتفاع و ۲۸ مورد نیز گم شدن در مسیر بوده که نشان‌دهنده عدم آشنایی کافی حادثه‌دیدگان با مسائل ایمنی مربوط به کوهنوردی و جنگل‌نوردی است.

سرپرست سازمان امدادونجات افزود: بیشترین عملیات امداد و نجات در حوادث کوهستان در استان‌های فارس، البرز و تهران انجام شده و ۲۰ درصد از کل عملیات‌های امدادونجات در ارتفاعات کوهستانی و مناطق جنگلی ۳ استان شمالی کشور انجام شده است.

محمودی تاکید کرد: شهروندان و گردشگران لازم است که برای پیشگیری از مخاطرات، همراه با راهنما به مناطق جنگلی بروند و یا در صورت مواجهه با حوادث و گم شدن در مسیر با شماره امدادی ۱۱۲ تماس بگیرند تا امدادگران هلال‌احمر در اولین فرصت برای نجات حادثه‌دیدگان اقدام کنند.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *