امیرعبداللهیان: بین ایران و مصر هیچ مشکل دوجانبه‌ای وجود ندارد/در موضوع حقابه مسیر حقوق و سیاسی در دستور کار قرار دارد/پیام سفر سلطان عمان به ایران

۱۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۶:۰۷:۳۳
کد خبر: ۴۷۱۵۸۱۲
امیرعبداللهیان: بین ایران و مصر هیچ مشکل دوجانبه‌ای وجود ندارد/در موضوع حقابه مسیر حقوق و سیاسی در دستور کار قرار دارد/پیام سفر سلطان عمان به ایران
وزیر امور خارجه در گفت‎وگویی تلویزیونی به موضوعات اهداف سفر سلطان عمان به ایران، روابط تهران و قاهره و حقابه ایران از رود هیرمند پرداخت.

خبرگزاری میزان - حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه در گفت‎وگوی تلویزیونی، می‎گوید: هدف اصلی سفر سلطان عمان به تهران پاسخ به سفر سال گذشته رئیس جمهور بود.

امیرعبداللهیان، با اشاره به اینکه انجام این سفر‌ها پیام خاص خود را دارد، اظهار کرد: همواره یکی از مسائل مورد توجه سلطان عمان درباره مذاکرات بوده است.

وزیر امور خارجه در بخشی دیگر، گفت: در جریان سفری که سلطان هیثم به قاهره داشتند در آنجا درباره اهمیت روابط ایران و مصر گفت‎وگو صورت می‌گیرد.

 

 

رئیس دستگاه دیپلماسی، تاکید کرد: بین ایران و مصر هیچ مشکل دوجانبه‌ای وجود ندارد و ما از توسعه روابط تهران و قاهره استقبال می‌کنیم.

امیرعبداللهیان، همچنین درباره موضوع افغانستان، گفت: ایران و افغانستان ۲ کشور همسایه با مشترکات فراوان هستند.

وی با بیان اینکه مشترکات دینی و فرهنگی زیادی میان ایران و افغانستان وجود دارد، بیان کرد: در بحث مرزها نگاه راهبردی ما به توسعه همکاری‎های تجاری و اقتصادی است.

امیرعبداللهیان، همچنین ضمن اشاره درگیری‎های پراکنده‌ اخیر در بعضی از نقاط مرزی، تاکید کرد: در موضوع حقابه نیز مسیر حقوق و سیاسی را در دستور کار داریم.

 

 

وزیر امور خارجه کشورمان همچنین گفت: مقام‎های هیئت حاکمه افغانستان مذاکرات خوبی را با آقای کاظمی قمی داشتند و نتایج خوبی در این زمینه حاصل شده که پس از اینکه ابعاد آن روشن شد جزئیات آن را برای افکار عمومی توضیح می‌دهیم.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *