گفت‌وگو|

خیری: مشکل اصلی استقلال ساپینتو بود/ بدن بازیکنان در‌ وقت‌های اضافه تحلیل رفت

۱۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۸:۴۵:۰۱
کد خبر: ۴۷۱۵۷۷۸
دسته بندی‌: ورزشی ، فوتبال
خیری: مشکل اصلی استقلال ساپینتو بود/ بدن بازیکنان در‌ وقت‌های اضافه تحلیل رفت
پیشکسوت تیم فوتبال استقلال گفت: یکی از عوامل اصلی و مهمی که استقلال در لیگ برتر و جام حذفی نتیجه دلخواه را نتوانست به دست بیاورد، رفتارهای نامتعارف ساپینتو بود.

شاهین خیری در گفت‌وگو با میزان، درباره دیدار فینال جام حذفی فوتبال و شکست استقلال مقابل پرسپولیس، گفت: پرسپولیس توانست در این دیدار از نظر شکل بازی نسبت به استقلال عملکرد بهتری داشته باشد و به قهرمانی دست یافت. مسابقه‌ای که بر عکس دیدار لیگ برتر، کسل‌کننده و خواب آور نبود و هر دو تیم فرصت‌های خوبی داشتند.

وی ادامه داد: استقلال در جریان بازی موقعیت‌های خوبی را به دست آورد که یک گل زد و البته موقعیت‌های زیادی را هم از دست داد. محمد محبی یک فرصت را از دست داد، شوت ارسلان مطهری را بیرانوند دفع کرد، ضربه سعید مهری به تیر دروازه برخورد داشت و یک فرصت تک به تک را هم مهدی قایدی از دست داد. استقلال در نیمه دوم تمام قدرتش را گذاشت تا گل تساوی را بزند و روی دروازه پرسپولیس فشار آورد. همین موضوع سبب شد در وقت‌های اضافه بازیکنان از نظر جسمانی تحلیل بروند، چون هر تیمی نمی‌تواند ۱۲۰ دقیقه مالکیت توپ را در دست داشته باشد و روی دروازه رقیب فرصت ایجاد کند.

*بازی بی‌برنامه و بی‌هدف را از استقلال شاهد بودیم

پیشکسوت تیم فوتبال استقلال، افزود: پرسپولیس در وقت اضافه بازی را آرام کرد، تعویض‌هایی مناسبی داشت که روی بازی تأثیرگذاری مثبتی گذاشتند و در دقیقه ۱۱۵ نیز روی یک ضربه ایستگاهی، روی اشتباه خط دفاعی و دروازه‌بان استقلال که بار‌ها و بار‌ها در طول بازی‌های لیگ برتر این موارد را هشدار داده بودیم، گل را دریافت کرد. بعد از گل هم پاس‌های بلند و بازی بی‌برنامه و بی‌هدف را از استقلال شاهد بودیم که برای گل زدن هیچ طرحی نداشتند.

خیری، تصریح کرد: استقلال بعد از گل‌هایی که خورد، خیلی بی‌برنامه عمل کرد. بازیکنان باید یاد بگیرند زمانی که گل می‌خورند، نظم تیمی‌ را حفظ کنند و برای حمله کردن طرح و برنامه داشته باشند. اینکه فقط توپ را روی دروازه حریف سانتر کنید که یک اتفاقی رخ دهد، نمی‌شود گل زد. همچنین برخی از بازیکنان استقلال مثل جعفر سلمانی اصلاً روز خوبشان و روی فرم نبودند.

*شخصیت و رفتار‌های ساپینتو به استقلال ضربه زد

کارشناس فوتبال در پاسخ به این سوال که علت اصلی ناکامی این فصل استقلال چه بود، عنوان کرد: یکی از عوامل اصلی و مهمی که استقلال در لیگ برتر و جام حذفی نتیجه دلخواه را نتوانست به دست بیاورد، رفتارهای نامتعارف ساپینتو بود. او از نظر فنی مربی خوبی است، ولی به خاطر رفتارها و محرومیت‌هایی که داشت چند بازی در لیگ و فینال جام حذفی را در کنار تیمش نبود. اگر یک یا دو بازی، حق را به ساپینتو بدهیم که داور و بقیه عوامل برگزاری بازی‌ها با او لج کردند و باعث محرومیتش شدند، اما در نهایت از لحاظ شخصیتی، رفتار‌های او به تیمش ضربه زد. با اینکه سرمربی کنار خط قرار دارد، اما حضورش در کنار تیمش خیلی مهم است و در روند رو به جلوی تیم خیلی تاثیر زیادی دارد.

خیری در مورد تمدید قرارداد با ساپینتو برای فصل بعد، خاطرنشان کرد: اگر بشود شرط و شروطی را برای کنترل ساپنتو گذاشت تا دیگر شاهد رفتارها و جنجال‌های او نباشیم، از نظر فنی مربی خوبی است و می‌تواند فصل بعد بهتر به استقلال کار کند.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *