بزرگ‌ترین شهرک صنعتی شرق کشور ۱۳ خرداد به بهره‌برداری می‌رسد

۱۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۳۰:۳۵
کد خبر: ۴۷۱۵۵۴۷
دسته بندی‌: اقتصاد ، عمومی
بزرگ‌ترین شهرک صنعتی شرق کشور ۱۳ خرداد به بهره‌برداری می‌رسد
شهرک صنعتی شماره ۵ مشهد که به‌نام «شهرک صنعتی رضوی» نامگذاری شده، با حضور سرپرست وزارت صمت و برخی از مسئولان کشوری و استانی روز شنبه ۱۳ خردادماه به بهره‌‎برداری خواهد رسید.

خبرگزاری میزان - به گزارش شاتا، مساحت کل شهرک ۱۹۸۷ هکتار بوده که از این میزان مساحت عملیاتی ۲۰۰ هکتار و مساحت صنعتی ۱۲۰ هکتار است. به طور کلی هزینه ایجاد شهرک صنعتی ۵ فاز ۲۰۰ هکتاری ۱۷ هزار و ۵۹۵ میلیارد ریال است.

اجرای زیرساخت شهرک صنعتی به مساحت ۲۰۰ هکتار، تامین برق به میزان ۸٫۵ مگاوات و اخذ مجوز ۴۳ مگاوات و تامین آب به میزان ۳۰ لیتر بر ثانیه و اخذ مجوز برداشت گاز بمیزان ۲۳۰۰۰۰ مترمکعب از شرکت ملی گاز ایران در این مدت از جمله اقدامات انجام شده در این شهرک بوده است.

میزان شبکه ۲۰ کیلو وات برق اجرا شده در شهرک به طول ۱۰ کیلومتر بوده و تمامی خیابان‌های فاز عملیاتی شهرک صنعتی شماره ۵ آسفالت و جدول‌گذاری شده است. همچنین خط انتقال و توزیع آب اجرا شده در شهرک به طول ۹٫۵ کیلومتر است.

بهره برداری از فاز اول این شهرک موجب اشتغال‌زایی برای ۶۰۰۰ نفر، استقرار ۲۴۰ واحد صنعتی، جذب بیش از ۱۵۰ هزار میلیارد ریال سرمایه و موجب کاهش مشکلات محور غرب مشهد خواهد شد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *