ایران با فرهنگ و تمدن غنی سرزمین الهی است

۰۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۰۲:۵۷
کد خبر: ۴۷۱۵۴۰۶
ایران با فرهنگ و تمدن غنی سرزمین الهی است
پاتریارک پورفیریه با اشاره به ظرفیت‌های همکاری مسلمانان و مسیحیان ارتدوکس در اعتلای صلح و همزیستی در جوامع بشری گفت: ایران سرزمین الهی است که فرهنگ غنی را به نمایش گذاشته است.

خبرگزاری میزان - طبق اعلام روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدمهدی ایمانی‌پور، رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و رئیس شورای سیاستگذاری گفت‌وگوی ادیان صبح روز دوشنبه ۸ خردادماه به اتفاق هیأت همراه با پاتریارک پورفیریه، اسقف اعظم کلیسای ارتودوکس صربستان دیدار کردند.

در این دیدار که با حضور امیر پورپزشک، رایزن فرهنگی کشورمان در محل دفتر پاتریارک انجام شد، پاتریارک پورفیریه در سخنانی با ابراز خوشحالی از دیدار با هیأت ایرانی گفت: ما همه برای رضای خدا کار می‌کنیم.

وی در عین حال، ایران را سرزمین الهی توصیف کرد که فرهنگ غنی را به نمایش گذاشته است.

اسقف اعظم کلیسای ارتودوکس صربستان افزود: با کمک هم می‌توانیم به دنیا نشان دهیم که انسان‌ها بنده خدا هستند و حرف بشری نمی‌تواند بالاتر از خواست خدا باشد.
حجت‌الاسلام والمسلمین ایمانی‌پور نیز در سخنانی در این دیدار، گفت: جهان در حال چرخش است و قدرت‌های جهانی در حال جابه جایی است و آینده دیگری پیش روی جهان است.

رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی اظهار داشت: بحران معنویت بحران جدی امروز و فردای بشر است و ما اینجا هستیم که با شما و همکارانتان برای برون رفت از این چالش‌ها گفتگو کنیم.
در ادامه، پاتریارک پورفیریه با تأیید سخنان حجت‌الاسلام والمسلمین ایمانی‌پور اظهار داشت: روابط مسلمانان و مسیحیان ارتدوکس به این دلیل که قرن‌ها با یکدیگر زندگی کرده‌اند و ارتباط داشته‌اند، نزدیک‌تر است.
وی ابراز کرد: یکی از تهدید‌های جدی دنیای امروز از بین رفتن بنیاد خانواده است. آنچه که در انجیل به آن اشاره شده، زندگی مشترک است، اما در صربستان و کشور‌های غربی با وضعیتی روبرو هستیم که با نادیده گرفتن اختلافات زن و مرد موجب تزلزل بنیاد خانواده شده است. 
کشور‌های قدرت طلب به ظاهر برای زنان آزادی طلب می‌کنند
حجت‌الاسلام والمسلمین ایمانی‌پور نیز با اشاره به اشتراکات میان اسلام و مسیحیت ارتدوکس مطرح کرد: زنان هدف کشور‌های قدرت طلب هستند تا با نام آزادی بهره بیشتری از آنان بگیرند و لذا با تلاش مشترک در راستای تثبیت جایگاه حقیقی زن و خانواده قدم‌های مؤثری برداریم.
بنابر اعلام این خبر، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدمهدی ایمانی‌پور، رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و رئیس شورای سیاستگذاری و هماهنگی گفت‌وگوی ادیان ایران در رأس هیأتی بلندپایه از جمهوری اسلامی ایران به دعوت پاتریارک پورفیریه؛ اسقف اعظم صربستان و به منظور شرکت در گفتگو‌های دینی اسلام و مسیحیت ارتدوکس به صربستان سفر کرده است. دیدار با ولادیمیر اورلیچ؛ رئیس مجلس صربستان، خانم مایا گویکوویچ؛ نخست وزیر و وزیر فرهنگ صربستان، مصطفی یوسف اسپاهیچ؛ مفتی بلگراد و نماینده دولت صربستان در وزارت دادگستری و رئیس بخش ادیان آن وزارتخانه از جمله برنامه‌های سفر سه روزه رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به صربستان است.
انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *