ایستگاه مترو «میدان کتاب» تیرماه افتتاح می‌شود

۰۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۲۳:۲۳
کد خبر: ۴۷۱۵۳۳۳
ایستگاه مترو «میدان کتاب» تیرماه افتتاح می‌شود
مدیرعامل شرکت متروی تهران و حومه گفت: به دلیل معماری ویژه‌ای که در ایستگاه میدان کتاب به کار گرفته شده است یک تاخیری در تحویل متریال صورت گرفت و ایستگاه کتاب تیرماه به بهره‌برداری می‌رسد.

خبرگزاری میزان- به گزارش شهر، محسن هرمزی مدیرعامل شرکت متروی تهران و حومه جزئیات پیشرفت فیزیکی ایستگاه میدان کتاب گفت: بنابر این بود که ایستگاه کتاب در خردادماه به مردم تحویل داده بشود، اما به دلیل معماری ویژه‌ای که به کار گرفته شده یک تاخیری در تحویل متریال صورت گرفت که ایستگاه کتاب تیرماه به بهره‌برداری می‌رسد.

هرمزی اظهار کرد: در سال جاری ۱۰ ایستگاه از خط ۶ در صورت تامین اعتبار از حد فاصل ایستگاه شهید ستاری تا شمال غربی این خط و همچنین در محدوده ایستگاه‌های میانی؛ ایستگاه‌های سرباز، بهار شیراز، نجات اللهی، ۱۷ شهریور و میدان خراسان را به بهره‌برداری می‌رسانیم.

مدیرعامل شرکت متروی تهران و حومه خاطرنشان کرد: اگر بتوانیم و بودجه داشته باشیم دو ایستگاه هم از جنوب خط ۶ را تکمیل و به بهره برداری می‌رسانیم.

وی بیان کرد: در صورت انجام توافق با وزارت ورزش ایستگاه میدان بسیج را تا پایان سال تقدیم مردم خواهیم کرد. در خط ۴ هم توسعه غربی این خط در دستو کار است؛ به طوری که ایستگاه علامه جعفری که راه‌اندازی شده و ایستگاه آیت الله کاشانی هم امسال به زیر بار مسافرگیری می‌بریم.

به گفته هرمزی تا پایان سال ۱۲ ایستگاه به مردم تقدیم خواهد شد.

بهره‌برداری از متروی پرند؛ شهریورماه

وی درباره راه‌اندازی مترو شهر‌های اقمارزی نیز گفت: متروی پرند هفته دولت تقدیم مردم خواهد شد.

مدیرعامل شرکت متروی تهران و حومه افزود: در ایستگاه‌های جدید دنبال این هستیم که اتاق‌های مادر و کودک را جانمایی کنیم. در ایستگاه‌های قبلی هم دنبال این هستیم که با توجه به فضا، مکان مناسب را برای این منظور در نظر بگیریم.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *