«مهمان‌های ناخوانده»؛ اولینِ کتاب کانون به چاپ سی‌ویکم رسید

۰۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۱۲:۳۷
کد خبر: ۴۷۱۵۳۲۸
«مهمان‌های ناخوانده»؛ اولینِ کتاب کانون به چاپ سی‌ویکم رسید
کتاب «مهمان‌های ناخوانده» نوشته‌ی فریده فرجام با تصویرگری جودی فرمانفرماییان برای سی‌ویکمین بار از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بازنشر شد.

خبرگزاری میزان - طبق اعلام اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، این اثر اولین کتاب کودک در کانون است که نخستین بار در سال ۱۳۴۵ از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر شد و اکنون شمارگان آن در سی‌ویکمین چاپ به ۴۱۲هزار نسخه رسیده است.

کتاب «مهمان‌های ناخوانده» بخشی از هویت و فرهنگ ایران است و تصویرگر آن نیز به بازتاب دقیق فرهنگ کشور ایران پرداخته است.

کمک به کسانی که پناه می‌آورند، ترویج فرهنگ صلح، ارتباط بین نسلی و همزیستی مسالمت‌آمیز، برخی از مفاهیمی است که «مهمان‌های ناخوانده» به بازتاب آن‌ها پرداخته است.

در بخشی از این کتاب خاطره‌انگیز که سال ۱۳۹۶ به عنوان میراث ناملموس به ثبت رسیده است، می‌خوانیم: «پر‌های مرغ به هم چسبیده بود، چشم‌هایش بی‌حال نگاه می‌کرد. پیرزن یک تکه پارچه پشت مرغ انداخت. مرغ هم کنار اتاق رفت، پابه‌پا کرد تا خشک شود. پیرزن چادر خیسش را از سرش برنداشته بود، که دوباره صدای در را شنید.»

کتاب «مهمان‌های ناخوانده» در چاپ سی‌ویکم برای گروه سنی بالای چهار سال (نوباوه) با شمارگان ۲هزار و ۵۰۰ نسخه و قیمت ۳۵هزار تومان منتشر شده و در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفته است.

 انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *