استقبال وزیر راه و شهرسازی از هیأت عالی‌رتبه ترکمنستان

۰۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۹:۵۶:۰۷
کد خبر: ۴۷۱۵۳۱۹
دسته بندی‌: اقتصاد ، عمومی
استقبال وزیر راه و شهرسازی از هیأت عالی‌رتبه ترکمنستان
وزیر راه و شهرسازی و رئیس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ترکمنستان صبح امروز در مهرآباد از هیأت عالی‌رتبه ترکمنستانی به ریاست رئیس مجلس خلق مصلحتی و رهبر ملی این کشور استقبال کرد.

خبرگزاری میزان - به گزارش وزارت راه و شهرسازی، مهرداد بذرپاش رئیس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ترکمنستان، صبح امروز سه‌شنبه از قربان قلی بردی محمداف، رئیس مجلس خلق مصلحتی و رهبر ملی ترکمنستان در مهرآباد استقبال کرد.

بذرپاش در بدو ورود هیأت ترکمنستانی ضمن ابراز خرسندی و خوشامدگویی، بیان داشت: حضور هیأت عالی رتبه ترکمنستان و برگزاری دیدار‌ها و مذاکرات برنامه‌ریزی شده این سفر، نوید بخش توسعه راهبردی دوکشور خواهد بود.

وی افزود: موضوعات مورد بحث و بررسی بین دو طرف در خصوص ترانزیت و کریدور‌های بین المللی، انرژی، صادرات محصولات کشاورزی، برق و حوزه سرمایه گذاری و دیگر موارد در این سفر مورد مذاکره قرار خواهد گرفت.

رئیس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ترکمنستان تصریح کرد: در این سفر اعضای هیأت ترکمنستانی با وزرا و مقامات عالی رتبه ایرانی به صورت جداگانه دیدار و مذاکره خواهند کرد.

قربان قلی بردی محمداف نیز در بدو ورود با اشاره به اینکه در این سفر مذاکرات خوبی شکل خواهد گرفت، ابراز امیدواری کرد که در دیدار با مقامات ایرانی زمینه توسعه روابط بیش از پیش فراهم شود.

امروز وزیر راه و شهرسازی کشورمان با رئیس آژانس حمل ونقل و ارتباطات وابسته به کابینه وزرای ترکمنستان دیدار و مذاکره جداگانه خواهد داشت.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *