تکواندو قهرمانی جهان| قطعی شدن نخستین مدال ایران با صعود رضایی به نیمه نهایی

۰۸ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۶:۱۹:۵۷
کد خبر: ۴۷۱۵۲۲۳
دسته بندی‌: ورزشی ، رزمی
تکواندو قهرمانی جهان| قطعی شدن نخستین مدال ایران با صعود رضایی به نیمه نهایی
ملی پوش تکواندوی کشورمان با برتری مقابل «ژیائو» حریف چینی خود در رقابت‌های قهرمانی جهان باکو ۲۰۲۳، مدال برنز خود را قطعی کرد.

خبرگزاری میزان - به گزارش روابط عمومی فدراسیون تکواندو، بیست و ششمین دوره رقابت‌های تکواندو قهرمانی جهان از امروز (دوشنبه، هشتم خرداد) در سالن ۲۵۰۰۰ نفری «کریستال» شهر باکو به میزبانی کشور جمهوری آذربایجان آغاز شد که تکواندوکاران اوزان ۶۸- کیلوگرم در گروه آقایان و ۵۷- کیلوگرم در گروه بانوان به دیدار با رقبا رفتند.

در روز اول رقابت‌ها «متین رضایی» در وزن ۶۸- کیلوگرم و «تینا مدانلو» در وزن ۵۷- کیلوگرم نمایندگان ایران بودند که در نهایت رضایی با برتری مقابل حریفان به مرحله نیمه نهایی رسید تا اولین مدال ایران در این رقابت‌ها قطعی شود.

متین رضایی نماینده وزن ۶۸- کیلوگرم در دیدار نخست خود به مصاف «راج چوهان» از هند رفت و با نتیجه ۲ بر یک توانست این تکواندوکار را شکست دهد. رضایی در مرحله یک شامزدهم نهایی رو در روی «ویکتور سوزا» از برزیل قرار گرفت و در ۲ راند نفسگیر حریفش را از پیش رو برداشت.

ملی پوش کشورمان در یک هشتم نهایی به مصاف «خاویر پرز پولو» از اسپانیا رفت و با نتیجه ۲ بر یک نایب قهرمان جهان را شکست داد. ملی پوش کشورمان در مرحله یک چهارم نهایی مقابل «ژیائو» از چین قرار گرفت و با برتری ۲ بر یک در راند شماری مقابل او مدال برنز خود را در این مسابقات قطعی کرد. نماینده چین پیش از رضایی «جواد آقائف» دارنده مدال برنز رقابت‌های قهرمانی جهان مکزیک ۲۰۲۲ را شکست داده بود.

این نخستین مدال ایران در رقابت‌های جهانی باکو ۲۰۲۳ است. پیش از رضایی، مدانلو برابر حریف ازبکستانی خود نتیجه را واگذار کرد و از دور رقابت‌ها کنار رفت.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *