درآمد مالیات بر خانه‌های خالی برای ساخت خانه افراد بی‌بضاعت اختصاص یافت

۰۸ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۲۲:۱۳
کد خبر: ۴۷۱۵۱۱۷
دسته بندی‌: سیاست ، مجلس و دولت
درآمد مالیات بر خانه‌های خالی برای ساخت خانه افراد بی‌بضاعت اختصاص یافت
نمایندگان مجلس مصوب کردند تا درآمد مالیات خانه‌های خالی شهر‌های بیش از ۱۰۰ هزار نفر جمعیت برای احیای بافت‌های فرسوده و ساخت خانه افراد بی‌بضاعت اختصاص یابد.

خبرگزاری میزان - به گزارش خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی امروز (دوشنبه، ۸ خرداد ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان ادامه رسیدگی به گزارش کمیسیون عمران در مورد طرح دوفوریتی کنترل و ساماندهی اجاره بهای املاک مسکونی با اصلاحاتی ماده (۶) را تصویب کردند.

بر اساس ماده ۶؛ متن زیر به عنوان تبصره ۵ به ماده ۵۴ مکرر قانون مالیات‌های مستقیم الحاق می‌شود:

شهرداری‌های شهر‌های دارای بیش از ۱۰۰ هزار نفر جمعیت مکلف هستند واحد‌های مسکونی خالی از سکنه واقع در شهر‌ها را شناسایی کنند و اطلاعات آن را در اختیار وزارت راه و شهرسازی قرار دهند و وزارت راه و شهرسازی موظف است بر اساس اطلاعات سامانه ملی املاک و اسکان کشور، اطلاعات دریافتی را صحت سنجی نماید و پس از تایید، جهت اخذ مالیات متعلقه موضوع ماده (۵۴ مکرر) قانون مالیات‌های مستقیم به سازمان امور مالیاتی معرفی نماید. صد درصد درآمد حاصل از مالیات بر خانه‌های خالی شناسایی شده توسط شهرداری‌ها به حساب شهرداری شهر‌های محل اخذ مالیات صرفاً برای احیای بافت‌های فرسوده و اتخاذ تدابیر لازم برای ساخت خانه برای افراد بی‌بضاعت واریز می‌شود. دستورالعمل اجرائی این ماده توسط وزارت کشور و با همکاری وزارتخانه‌های امور اقتصادی و دارایی (سازمان امور مالیاتی) و وزارت راه و شهرسازی ظرف مدت یک ماه پس از لازم‌الاجرا شدن این قانون تهیه می‌شود و به تصویب هیات وزیران می‌رسد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *