موافقت با افزایش ۷۰۰ میلیاردی سرمایه شرکت واحد اتوبوسرانی در صحن شورا

۰۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۲۶:۵۰
کد خبر: ۴۷۱۴۹۴۳
موافقت با افزایش ۷۰۰ میلیاردی سرمایه شرکت واحد اتوبوسرانی در صحن شورا
مجمع عمومی فوق‌العاده شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه به منظور بررسی نامه شهردار تهران در یکصد و پنجاهمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران برگزار و افزایش سرمایه این شرکت با ۱۹ رأی موافق تصویب شد.

خبرگزاری میزان- به گزارش شهر، همزمان با یکصد و پنجاهمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران مجمع عمومی فوق‌العاده شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه برگزار شد و جعفر بندی شربیانی به عنوان ناظر و سوده نجفی به عنوان منشی این مجمع انتخاب شدند.

در ادامه این جلسه جعفر تشکری هاشمی، رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورا با اشاره به موضوع ماده ۱۴۱ قانون تجارت، اظهار کرد: سرمایه شرکت واحد اتوبوسرانی بیش از ۳۶ هزار میلیارد ریال است و با توجه به اینکه بیش از ۲۱ هزار میلیارد ریال از این میزان مشمول ماده ۱۴۱ شده بایستی برای خروج از این ماده افزایش سرمایه داشته باشیم و پیشنهاد این بود که معادل ۷۰۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شود.

وی افزود: افزایش سرمایه از محل تملک دارایی سرمایه‌ای که اختصاص یافته نیز پیش بینی شده که در مجموع ۷۰۰ میلیارد تومان پیشنهاد شده است؛ باید تجدید ارزیابی برای املاکی که تجدید ارزیابی نشدند، صورت بگیرد و پیشنهاد کمیسیون عمران و کمیسیون برنامه و بودجه این بود که با افزایش سرمایه موافقت شود.

تشکری هاشمی با بیان اینکه عدم خروج شرکت از این ماده باعث اعلام ورشکستگی می‌شود، تصریح کرد: باید راهکار‌هایی اندیشیده شود که هر ساله نیاز به این افزایش سرمایه نباشد؛ شرکت به طور متوسط هر ساله دچار این مشکل می‌شود و به نظر می‌رسد که باید علاوه بر افزایش سرمایه، راهکار‌هایی ارائه دهد که شرکت اتوبوسرانی با مشکل مواجه نشود.

انتهای پیام/


برچسب ها: شورای شهر

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *