انعقاد تفاهم نامه همکاری در خصوص آموزش و فرهنگ سازی برای پیشگیری از وقوع جرم و تولید برنامه میان دادگستری استان تهران و شبکه آموزش صدا و سیما

۰۶ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۹:۵۰:۰۱
کد خبر: ۴۷۱۴۸۵۳
دسته بندی‌: قضایی ، حقوقی
انعقاد تفاهم نامه همکاری در خصوص آموزش و فرهنگ سازی برای پیشگیری از وقوع جرم و تولید برنامه میان دادگستری استان تهران و شبکه آموزش صدا و سیما
رئیس کل دادگستری استان تهران گفت: تولید برنامه‌های تلویزیونی برای ارتقا دانش حقوقی مردم بر اساس موضوعاتی که بیشترین فراوانی پرونده‌های قضایی را دارند، ضروری است.

خبرگزاری میزان - در نشست تفاهمی که با حضور علی القاصی رئیس کل دادگستری استان تهران و علی عبدالعالی مدیر شبکه آموزش سیما در دادگستری استان تهران برگزار شد، موضوعاتی از جمله ارزیابی نیاز‌های مخاطبان سیما از موضوعات حقوقی و قضایی، برنامه سازی با رویکرد پیشگیری از وقوع جرم و همچنین زمینه سازی برای کاهش آسیب‌های اجتماعی در جامعه مورد تبادل نظر و بررسی قرار گرفت.

رئیس کل دادگستری استان تهران در این نشست با اشاره به اینکه بیشترین دغدغه دستگاه قضایی رسیدگی به پرونده‌ها و صدور و اجرای احکام برای استیفای حقوق مردم است، اظهار کرد: موضوعات مختلف که در هر یک از پرونده‌های قضایی پیش روی قضات قرار می‌گیرد، هر یک مستعد بازتعریف به زبان رسانه‌ای و توسط هنرمندان، برای افزایش آگاهی حقوقی مردم و پیشگیری از وقوع جرائم و آسیب‌های اجتماعی است.

القاصی تصریح کرد: دادگستری استان تهران با توجه به نرخ افزایش پرونده‌های قضایی که ناشی از افزایش جرائم در جامعه است،   آمادگی دارد تا ظرفیت و زمینه لازم را برای انتقال مطالب و دانش حقوقی و آموزش به مردم در زمینه مسائل و مشکلات مبتلا به جامعه فراهم کند و لازم است تا در حوزه پیشگیری از جرم فرهنگ سازی و آموزش‌های لازم از طریق شبکه آموزش سیما صورت گیرد.

وی افزود: در کنار مسائل و مشکلاتی که پیش روی  اشخاص در جامعه قرار می‌گیرد از جمله مسائل خانوادگی، مالی یا جرایمی، چون کلاهبرداری و سرقت به تناسب عنوان سال نیز امکان انتقال تجربیات و اقدامات صورت گرفته با استفاده از ظرفیت‌های قانونی برای پیشگیری از توقف تولید در کارخانجات و احیاء شرکت‌های تولیدی برای بهره مندی سرمایه گذاران و مدیران واحد‌های تولیدی مهیا است.

علی عبدالعالی مدیر شبکه آموزش نیز در این نشست گفت: ذات موضوعاتی که در دستگاه قضایی مطرح می‌شود و مورد رسیدگی قرار می‌گیرند برای مخاطبان سیما جذاب بوده و مبتلا به مردم است.

عبدالعالی بیان کرد: دستگاه قضایی از ظرفیت مناسبی در بحث آموزش و پیشگیری از وقوع جرم و کاهش جرم در جامعه برخوردار است و تولید برنامه‌های تلویزیونی برای ارتقا دانش حقوقی مردم بر اساس موضوعاتی که بیشترین فراوانی پرونده‌های قضایی را در بر می‌گیرند در شبکه آموزش سیما امکان پذیر است.

در این نشست تفاهمی میان شبکه آموزش و دادگستری کل استان تهران برای همکاری در خصوص آموزش و فرهنگ سازی برای پیشگیری از وقوع جرم و تولید برنامه‌هایی با این مضمون، منعقد شد.

در این تفاهمنامه با توجه به بالارفتن آمار پرونده‌های ناشی از جرائم در دادگستری به ضرورت برنامه سازی در عرصه پیشگیری از وقوع جرم و همچنین آشنایی مردم با پرونده‌های قضایی و دانش حقوقی تاکید شده است.

 

انتهای پیام/


برچسب ها: دادگستری تهران

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *