الهامی: پرسپولیس با شایستگی قهرمان لیگ شد/ این تیم بسیار مدرن و زیبا بازی می‌کند

21:17 - 04 خرداد 1402
کد خبر: ۴۷۱۴۵۶۲
دسته بندی: ورزشی ، فوتبال
الهامی: پرسپولیس با شایستگی قهرمان لیگ شد/ این تیم بسیار مدرن و زیبا بازی می‌کند
سرمربی تیم فوتبال هوادار گفت: هر دو تیم موقعیت‌های خیلی خوبی داشتند. فکر می‌کنم نیمه دوم برتر از پرسپولیس بودیم.

خبرگزاری میزان - ساکت الهامی، بعد از شکست ۳ بر یک مقابل پرسپولیس در نیمه نهایی جام حذفی اظهاراتی داشت که گزیده آنرا در زیر می‌خوانید:

*از تمام رسانه‌ها معذرت می‌خواهم اگر بدی و خوبی دیدید حلالمان کنید، بدون شما فوتبال معنی ندارد. به تیم پرسپولیس و مجموعه خوب این تیم تبریک می‌گویم و سزاوارانه ما را بردند و به فینال رفتند. پرسپولیس آقا یحیی و کل تیمش برد خوبی به دست آوردند و به فینال رسیدند.

*فوتبال خیلی خوبی بود. شاید یکی از بهترین بازی‌هایی که این فصل انجام شد را شاهد بودیم. ۲۰ دقیقه اول کامل در اختیار پرسپولیس بود و بچه‌های ما خواب بودند و دیر از خواب بیدار شدند.

*هر دو تیم موقعیت‌های خیلی خوبی داشتند. فکر می‌کنم نیمه دوم برتر از پرسپولیس بودیم. پرسپولیس از تجربه خودش به نحو احسن استفاده کرد و اگر از موقعیت‌هایی که داشتیم استفاده می‌کردیم خیلی بیشتر از این تیم پرسپولیس را اذیت می‌کردیم، ولی این چیزی از ارزش‌های تیم خوب پرسپولیس کم نمی‌کند.

*این بازی ثابت کرد که پرسپولیس با شایستگی قهرمان لیگ شده است. این تیم بسیار مدرن و زیبا بازی می‌کند. امیدوارم در ادامه راه هم یک تیم خیلی خوب ببینیم.

*الهامی در پاسخ به این پرسش که آیا پس از باخت مقابل پرسپولیس گریه کرد، گفت: نه یک مقدار به این دلیل که مسابقه آخر بود و سر اینکه با بچه‌ها خداحافظی کردیم، احساسی شدیم. اصلاً پیشنهادی از اینجا یا جای دیگر ندارم. سر نخواستن ما دعوا است. از مجموعه باشگاه تشکر می‌کنم. چالش خیلی سختی داشتیم، اما فوتبال قابل احترامی به نمایش گذاشتیم.

*تشکیل تونل افتخار برای بازیکنان پرسپولیس؟ اگر سپاهان یا استقلال هم قهرمان می‌شدند ما تونل افتخار تشکیل می‌دادیم. این فرهنگ باید شکل بگیرد. یحیی گل محمدی حقش بوده و زحمت کشیده تا قهرمان شود. سپاهان هم تیم خوب و شایسته‌ای بود و استقلال هم فوق العاده ظاهر شد. از این نظر خوشحالم که یحیی گل محمدی به عنوان پرچمدار ما و یک مربی ایرانی قهرمان شده است.

*امیدوارم قلعه نویی و رضا عنایتی که مسئولیت تیم امید را بر عهده گرفته در ادامه راه و بازی‌های مقدماتی المپیک و جام ملت‌های آسیا موفق باشند. در ادامه مسیر همه گونه حمایت‌شان کنیم.

*شایعه تبانی بعضی بازیکنان هوادار با تیم‌های حاضر در کورس قهرمانی و از ریتم خارج شدن بنفش پوشان؟ آخرین باخت ما در لیگ برتر اگر اشتباه نکنم مقابل استقلال بود. بعد از آن بازنده نشدیم. یکی از هنر‌های بچه‌های ما این بود که بعد از آن شکست ۶ بر یک توانستند خودشان را جمع کنند. انگ‌ها و تهمت‌هایی که به بازیکنان ما زدند معلوم شد، ناعادلانه بوده است. شاید آن بازی اشتباه من بود. نیمه اول طوری بازی کردیم که جلوی استقلال مدارا کنیم، اما شرایط به گونه‌ای شد که شیرازه تیم ما بهم ریخت. آن بازی تجربه‌ای شد برای بازی امروز که وقتی دو گل خوردیم توانستیم بازی را به حداقل نتیجه برسانیم. به هر حال همه شرایط فوتبالی رقم خورد. تراکتور هم ۷ گل از استقلال دریافت کرد. سپاهان هم خودش ۵ گل زد، پرسپولیس ۴ گل به گل گهر زد. این جزو زیبایی‌های فوتبال است. الان شما باید بگویید دقیقه یک پنالتی دادیم؟ این حرف‌ها در فوتبال جایز نیست. نباید برد با کیفیت استقلال را زیر سؤال ببریم. من بازی این تیم مقابل تراکتور را ندیدم، اما مقابل تیم ما خیلی خوب بودند.

*شما چهره مرا بعد این بازی مشاهده می‌کنید، بعد از بازی استقلال هم دیدید. وقتی ۵ هفته از لیگ باقی مانده بود و مسئله تفاضل گل وجود نداشت چرا باید تبانی رخ بدهد؟ شما بایرن مونیخ، لیورپولی که هفت گل دریافت کرد یا رئال را مشاهد کنید یا منچستری که مقابل تیم ته جدولی ساندرلند باخت. باید بگوییم آن‌ها مشکل دارند؟ باید دست به دست هم بدهیم تا فوتبال ما رشد کند، نه اینکه حرف‌هایی از این دست مطرح کنیم. ما پتانسیل و استعداد خوبی داریم و خیلی‌ها فوتبال را به خوبی تجزیه و تحلیل می‌کنند. می‌توانیم دست به دست هم بدهیم و فوتبال را به جایی برسانیم که مقابل کره و ژاپن برنده باشیم.روزی که گفتم کره را در سئول می‌بریم همه مرا مسخره کردند، ولی شما مطمئن باشید با آقای قلعه نویی این اتفاق می‌افتد چرا که تیم ما استعداد‌های زیادی دارد. روی توانایی‌های خودم این حرف را نزدم و روی توانایی بازیکنان این صحبت را مطرح کردم. سردار آزمون، مهدی طارمی، علیرضا جهانبخش، شجاع خلیل‌زاده، علیرضا بیرانوند همه در کشور‌هایی که بازی می‌کنند قهرمان شدند و فوق ستاره هستند. کدام کشور آسیایی این امکان را دارد؟ من قصد بی احترامی به کسی را نداشتم.

*در لیگ باید برنده شوی تا قهرمان شوی، اما در جام حذفی نیاز نیست در جریان بازی حتماً برنده شوید. ما اشتباهی که کردیم برای اولین بار از ابتدای بازی با دو مهاجم شروع کردیم و در ۱۰ دقیقه اول یک مقدار شیرازه کار تیم پاشید. کاری به درست یا غلط پنالتی که در اوایل بازی گرفته شد ندارم، اما تمرکز تیم ما را بهم ریخت. تا آمدیم خودمان را جمع و جور کنیم گل دوم را خوردیم. بعد از آن یکی دو موقعیت دیگر پرسپولیس ایجاد کرد بعد از آن کمی جلو کشیدیم و بعد از آن پرسپولیس یک موقعیت داشت.

*برنامه ما این بود که محمدجواد محمدی پنالتی پنجم را می‌زند و مسعود پنالتی اول را. قرار ما این بود که مسعود بزند؛ نه اینکه محمدی خوب پنالتی نمی‌زند، ولی دیگر اتفاقی است که افتاد. با وجود اینکه علیرضا بیرانوند پنالتی‌گیر است بچه‌ها می‌گفتند او کمی زمان دریافت پنالتی جلو آمد. حالا نمی‌دانم داور اشتباه کرد یا خیر، ولی داور در جریان مسابقه فوق العاده قضاوت کرد. مسعود شجاعی اگر در زمین مسابقه باشد فوق العاده بازی می‌کند و تیم جان دارد. محمدجواد محمدی جانش را برای ما گذاشت. او با اینکه کرونا داشت و چهار روز بیشتر تمرین نکرده بود با تمام توانش برای ما به میدان رفت. دست بچه‌های هوادار را می‌بوسم، از آن‌ها حلالیت می‌طلبم و آرزوی موفقیت می‌کنم.

*فلسفه هوادار با پرسپولیس فرق دارد. الان ۳ بر یک بازنده شدیم، کسی با ما کار ندارد. همه مردم می‌گویند چقدر خوب بازی کردید. اگر پرسپولیس یک بازی بهترین بازی هم انجام بدهد، اما بازنده شود هر چه رشته کرده، پنبه می‌شود. پس فلسفه تیم‌های ما فرق دارد. امسال تعداد جوانان تیم ما دو رقمی بود. این جوان‌ها آینده فوتبال ما هستند. برای سال بعد مطمئنم شرایط بهتری خواهند داشت. سحرخیزان یا دروازه‌بان ما سال‌های بعد مطمئنم شرایط خیلی خوبی خواهند داشت. سحرخیزان دو یا سه سال بعد به استقلال می‌رود و به ما گل می‌زند و از او تشکر می‌کنم!

*شکایت تارتار؟ بحث این نبود که مهدی تارتار را با صحبت‌هایم خراب کنم. با مهدی تارتار از کودکی بزرگ شده‌ایم. بیشتر هم من خانه آن‌ها بودم. هر دو نفر پیش آقا فیروز کریمی بزرگ شدیم. این صحبت‌های من جنبه طنز داشت که مهدی تارتار به ما گفته بود روانی و بگویم ۲ میلیون تومان مرا بدهد. وگرنه این پول‌ها نه ارزشی برای آقای مهدی داشته و نه آقای تارتار از نظر پولی مشکل دارد. تارتار انسان و مربی بسیار خوبی است و با هم رفیق هستیم. اگر شکایت کرده باشد به دادگاه می‌رویم و هر چه دادگاه بگوید قبول می‌کنیم. هیچ چیزی از ارزش‌های مهدی کم نمی‌شود. هم انسان خوبی است و هم کار فنی‌اش فوق العاده است. شاید خیلی جا‌ها از مهدی تارتار پول دستی گرفتم. اگر دنبال این بودم که از این مقدار پول‌ها به هم بدهیم شاید باید خیلی از این پول‌ها به هم می‌دادیم یا بعد از این نمی‌آمدم این جمله را بگویم. به او گفتم پول را بده که به مطب روانشناسی بدهم. آبروی مهدی تارتار آبروی من بوده و برای من عزیز است. اگر شکایت کرده قطعاً قانون است و می‌تواند ادامه بدهد. قصد من خراب کردن تارتار نبود.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *