احتمال قطع اینترنت زمان آزمون سراسری/ شورای امنیت کشور برای کمک به برگزاری بهتر کنکور آمادگی کامل دارد

۰۴ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۸:۳۳:۲۶
کد خبر: ۴۷۱۴۵۴۹
احتمال قطع اینترنت زمان آزمون سراسری/ شورای امنیت کشور برای کمک به برگزاری بهتر کنکور آمادگی کامل دارد
دبیر شورای امنیت کشور با بیان اینکه اگر به نتیجه برسیم قطع اینترنت در زمان برگزاری کنکور باید صورت گیرد آن را در شورای امنیت کشور مصوب می‌کنیم، گفت: ممکن است مجبور شویم هنگام برگزاری آزمون سراسری، اینترنت را قطع کنیم.  

خبرگزاری میزان - سیدمجید میراحمدی دبیر شورای امنیت کشور در اظهاراتی در نشست تبیین ابعاد اجرایی و حفاظتی نوبت دوم کنکور ۱۴۰۲ با بیان اینکه آزمون سراسری یک مقطع حساس و سرنوشت ساز برای داوطلبان و خانواده‌های آنهاست، گفت: اگر یک میلیون نفر برای کنکوری داریم، اما مجموع افرادی که دغدغه آزمون دارند در روستا‌ها و شهر‌ها چند میلیون نفر است بنابراین کیفیت، سلامت، انضباط و امنیت رخداد آزمون از شاخصه‌های کارآمدی نظام است.

معاون امنیتی انتظامی وزارت کشور افزود: اگر نظام مقدس جمهوری اسلامی این رخداد را با امنیت و سلامت و استاندارد‌های لازم برگزار کند، جلوه‌ای از جلوه‌های کارآمدی و توانمندی امنیتی و انتظامی کشور است. 
وی ادامه داد: برعکس آن اگر خدشه‌ای بوجود بیاید نه تنها برای جامعه رخداد نامبارک است نتیجه آن کاهش سرمایه اجتماعی برای نظام است.

معاون امنیتی انتظامی وزارت کشور با اشاره به اهمیت آزمون سراسری اظهار داشت: اینکه همه دستگاه‌های کشور خودشان را مسؤول بدانند یک تکلیف است، وقتی وزیر علوم و رئیس سازمان سنجش درخواستی مبنی بر تهیه دستورالعمل ویژه آزمون‌ها در شورای امنیت کشور مطرح کردند مورد استقبال واقع شد و این دستورالعمل تهیه شد. در این دستورالعمل تکالیفی برای دستگاه‌های کشور مشخص شد. این دستورالعمل سال گذشته برای اولین بار اجرا شد و یکی از سالم‌ترین و بی نظیرترین کنکور‌ها از نظر اینکه اتفاق نامبارکی و تقلبی رخ دهد، برگزار شد.

وی گفت: سازمان سنجش به این موضوع بسنده نکرده است و تلاش کرده است که تغییرات اساسی متناسب با شرایط ایجاد کند. اتفاقات بزرگی که رخ خواهد داد بسیار خوب است و ما آمادگی کمک به سنجش برای اجرای تغییرات آزمون را داریم، امنیت آزمون مساله ساده‌ای نیست و ما درباره خواسته‌های مسئولان سنجش درباره اینکه چه اقدامات لازمی و مکملی برای امنیت آزمون نیاز باشد را بررسی می‌کنیم.

معاون امنیتی انتظامی وزارت کشور افزود: از جمله مواردی که این روز‌ها هم به آن پرداخته شده مساله قطع اینترنت یا عدم قطع اینترنت در زمان برگزاری آزمون سراسری است. آنچه که برای ما مهم است حقوق داوطلبان و ملت که درگیر این مساله هستند، است. حقی که حاکمیت تکلیف دارد رعایت شود و تضییع صورت نگیرد، باید با این نگاه آنچه لازم است انجام دهیم. در موضوع اینترنت هم مسئولان وزارت علوم، هم مسئولان وزارت ارتباطات و سایر مسئولان بر این باور هستند که همانطور که سلامت و امنیت آزمون حق مردم است و حاکمیت باید این حق را تضمین کند، بهره مندی از اینترنت و استمرار این بهره مندی هم از حقوق مردم است. کسی به دنبال محدودیت در این حق نیست.

وی تاکید کرد:، اما در موضوع مهم‌تر و ارجح بودن این مساله و اینکه آیا شیوه‌های دیگری برای این موضوع امکان پذیر است یا خیر، یا اینکه محدودیت‌های زمانی باشد، همه اعتقاد دارند که موضوع ارجح‌تر مهم‌تر است، چنانچه خواسته‌های مسئولان سنجش برآورده نشد و نگرانی برای امنیت آزمون بوجود آمد ما مجبور هستیم تصمیماتی را برای محدودیت اینترنت در زمان برگزاری آزمون اعمال کنیم. اگر لازم شد و بررسی‌ها به این نتیجه رسید در جلسات مربوطه تصویب خواهد شد و به اطلاع مردم می‌رسد.

معاون امنیتی انتظامی وزارت کشور تاکید کرد: اگر به این نتیجه برسیم که بدون قطع اینترنت می‌توان امنیت کنکور را برقرار کرد همه از آن استقبال می‌کنیم.

میراحمدی گفت: ما برای کمک به سنجش برای برگزاری آزمون سراسری در امنیت و سلامت و کیفیت کامل آمادگی داریم.

انتهای پیام/


برچسب ها: آزمون سراسری

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *