کاروان عاشقی در ۱۰ محله پایتخت برگزار می‌شود

۰۴ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۰۱:۰۲
کد خبر: ۴۷۱۴۵۱۶
دسته بندی‌: جامعه ، عمومی
کاروان عاشقی در ۱۰ محله پایتخت برگزار می‌شود
مدیرکل فرهنگی شهرداری تهران در خصوص برگزاری کاروان عاشقی در سطح شهر در دهه کرامت اظهار کرد: این کاروان شامل برپایی برنامه فرهنگی هنری و حضور به هم رسانی خادمیاران کانون خدمت رضوی است که خادمان آستان قدس رضوی در تهران با برگزاری آیین پرچم‌گردانی و ایجاد فضای معنوی آستان قدس رضوی در مراسم، فضای روح‌نوازی را ایجاد می‌کنند.

خبرگزاری میزان - به گزارش شهر، مصطفی زیبایی نژاد مدیرکل فرهنگی شهرداری تهران در خصوص برگزاری کاروان عاشقی در سطح شهر در دهه کرامت اظهار کرد: بر اساس سیاست‌های حوزه اجتماعی، برگزاری جشن‌های میدانی و محلی را در برنامه داریم. به طوری که فراهم کردن زمینه شادی و انتقال معارف و شور و هیجان بین مردم شهر را در دهه کرامت در مدل‌های مختلف برنامه ریزی کرده‌ایم؛ از جشن‌های اصلی شهر تهران گرفته تا جشن‌های محلی.

وی با بیان اینکه در خصوص کاروان قرار عاشقی، برنامه ریزی‌هایی با شبکه سه سیما انجام شد و این برنامه در دهه کرامت به مدت ۱۰ شب (ساعت ۲۰) در ۱۰ محله پرتردد از مناطق مختلف تهران اجرا می‌شود؛ افزود: این کاروان شامل برپایی برنامه فرهنگی هنری و حضور به هم رسانی خادمیاران کانون خدمت رضوی است که خادمان آستان قدس رضوی در تهران با برگزاری آیین پرچم‌گردانی و ایجاد فضای معنوی آستان قدس رضوی در مراسم، فضای روح‌نوازی را ایجاد می‌کنند. همچنین در کنار آن، گذر فرهنگی و گذر امام رضایی شکل گرفته و محله برگزار کننده مراسم، نورافشانی و چراغانی می‌شود، غرفه‌های پذیرایی و فرهنگی در آن شکل می‌گیرد تا برنامه‌های جذابی را در آن محل داشته باشیم. این برنامه هر شب ساعت ۲۲ از شبکه ۵ پخش می‌شود و خوشبختانه استقبال خوبی از این برنامه‌ها در محلات مختلف داشته‌ایم.

زیبایی نژاد با بیان اینکه مجموعه هیات ها، پایگاه‌های بسیج، اهالی و کاسبان محله‌ها نیز خودشان پای کار هستند تا این جشن‌ها برگزار شود و ما به آن‌ها کمک می‌کنیم، ادامه داد: این برنامه‌ها در بوستان گلزار منطقه ۱۵ (۳۰ اردیبهشت)، میدان ازگل منطقه یک (۳۱ اردیبهشت)، بوستان کوکب منطقه ۹ (یکم خرداد)، بوستان دامپزشکی منطقه ۱۱ (۲ خرداد) و مسجد لرزاده منطقه ۱۲ (۳ خرداد) برگزار شده و در میدان نبوت منطقه ۸ (۴ خرداد)، قدمگاه صالحیه منطقه یک (۵ خرداد)، میدان کمال الملک منطقه ۲۱ (۶ خرداد)، صحن امامزاده حسن منطقه ۱۷ (۷ خرداد) و مسجد چهارده معصوم منطقه ۱۹ (۸ خرداد) نیز برگزار خواهد شد.

مدیرکل فرهنگی شهرداری تهران در پایان درباره برنامه‌های شهرداری برای ایام تابستان و اوقات فراغت توضیح داد: بسته‌هایی برای اوقاغت فراغت برای تابستان طراحی کردیم که در آن از ظرفیت محرم و صفر نیز استفاده می‌کنیم که مرحله جمع بندی نهایی خود را طی می‌کند و پس از آن اطلاع رسانی می‌شود.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *