فرودگاه شهدای گناباد افتتاح شد

۰۴ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۳۴:۲۰
کد خبر: ۴۷۱۴۴۹۵
دسته بندی‌: سیاست ، مجلس و دولت
فرودگاه شهدای گناباد افتتاح شد
فرودگاه شهدای گناباد که سومین فرودگاه استان خراسان رضوی است، با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی افتتاح شد.

خبرگزاری میزان - محمد باقر قالیباف صبح امروز (پنج شنبه ۴ خرداد ماه) در جریان سفر یک روزه خود به مناطقی از استان‌های خراسان رضوی و خراسان جنوبی فرودگاه شهدای گناباد را در جنوب خراسان رضوی افتتاح کرد.

گفتنی است؛ این فرودگاه با هزینه‌ای بالغ بر ۶ هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال و با مساحتی در حدود ۳۸۰ هکتار ساخته شده که ۲۷۰۰ متر باند و دارای عرض ۶۰ متری است و تا فرودگاه مشهد ۲۷۰ کیلومتر، تا فرودگاه سبزوار ۳۰۰ کیلومتر و تا فرودگاه بیرجند در خراسان جنوبی ۲۱۸ کیلومتر فاصله دارد و هم اکنون سومین فرودگاه خراسان رضوی بعد از مشهد و سبزوار بشمار می‌رود.

لازم به ذکر است که عملیات اجرایی، ساخت و تکمیل فرودگاه گناباد از حدود ۳۰ سال گذشته آغاز شده و در این مدت آحاد مختلف مردم گناباد و حتی مناطق همجوار نیز همواره چشم انتظار بهره‌برداری از آن بودند.

به گفته مسئولان استانی و محلی راه اندازی فرودگاه شهدای گناباد، موجب توسعه کمی و کیفی همه بخش‌های این شهرستان اعم از اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی شده و علاوه بر مردم این شهرستان، بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر از جمعیت شهرستان‌های بجستان، تربت‌حیدریه، مه‌ولات، فیض‌آباد و دیگر شهر‌های نزدیک به آن در خراسان رضوی و نیز شهرستان‌های فردوس، سرایان، خضری و دشت بیاض در شمال استان خراسان جنوبی نیز از ظرفیت این فرودگاه برخوردار می‌شوند.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *