ایران در ۴ ماه نخست سال ۲۰۲۳ رتبه دهم بزرگترین فولادسازان جهان شد

۰۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۵:۲۷:۴۱
کد خبر: ۴۷۱۴۳۸۲
دسته بندی‌: اقتصاد ، صمت و کشاورزی
ایران در ۴ ماه نخست سال ۲۰۲۳ رتبه دهم بزرگترین فولادسازان جهان شد
انجمن جهانی فولاد در جدیدترین گزارش خود اعلام کرد که تولید فولاد خام ایران طی آوریل 2023 میلادی رشد 5.9 درصدی و تولید جهانی این محصول افت 2.4 درصدی را به ثبت رساند.

خبرگزاری میزان- به گزارش شاتا روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، انجمن جهانی فولاد در جدیدترین گزارش خود اعلام کرد: ایران توانست طی آوریل سال جاری میلادی ۳ میلیون و ۱۰۰ هزار تن فولاد خام تولید کند که حاکی از رشد ۵.۹ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته است. ایران با این میزان تولید همچنان بر سکوی دهم تولید جهانی این محصول قرار دارد.

این در حالی است که میزان تولید فولاد ایران از ابتدای ژانویه تا پایان آوریل ۲۰۲۳ میلادی با رشد ۰.۱ درصدی نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۲۲ میلادی به ۹ میلیون و ۷۰۰ هزار تن رسید.

افت ۲.۴ درصدی تولید جهانی طی آوریل ۲۰۲۳

همچنین ۶۳ فولادساز بزرگ جهان طی آوریل ۲۰۲۳ میلادی ۱۶۱ میلیون و ۴۰۰ هزار تن فولاد خام تولید کردند که این میزان تولید افت ۲.۴ درصدی نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۲۲ میلادی نشان می‌دهد.

این فولادسازان طی ۴ ماهه نخست سال جاری میلادی ۶۲۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تن فولاد تولید کردند که حاکی از افت ۰.۳ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته میلادی است.

همچنین طی ۴ ماهه نخست سال ۲۰۲۳ میلادی، چین با تولید ۳۵۴ میلیون و ۴۰۰ هزار تن فولاد خام همچنان پیشتاز تولید این محصول در جهان به ثبت رسید. پس از آن، هند با تولید ۴۳ میلیون و ۹۰۰ هزار تن، ژاپن با تولید ۲۸ میلیون و ۹۰۰ هزار تن و ایالات متحده آمریکا با تولید ۲۶ میلیون و ۱۰۰ هزا تن فولاد خام توانستند به ترتیب در جایگاه‌های دوم تا پنجم قرار گیرند.

گفتنی است، ایران در ماه آوریل ۲۰۲۳ به رتبه هشتم بزرگترین تولیدکنندگان فولاد جهان صعود کرد. البته در چهار ماه نخست ۲۰۲۳ ایران مجموعا رتبه دهم بزرگترین فولادسازان جهان را در اختیار دارد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha