دیدار روسای کل بانک مرکزی ایران و روسیه/ تقویت مبادلات تجاری و به‌کارگیری پول‌های ملی ۲ کشور در تجارت دوجانبه

۰۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۱:۵۱:۱۸
کد خبر: ۴۷۱۴۲۳۵
دسته بندی‌: اقتصاد ، عمومی
دیدار روسای کل بانک مرکزی ایران و روسیه/ تقویت مبادلات تجاری و به‌کارگیری پول‌های ملی ۲ کشور در تجارت دوجانبه
روسای کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه بر تقویت مبادلات تجاری و به‌کارگیری پول‌های ملی ۲ کشور در تجارت دوجانبه تاکید کردند.

خبرگزاری میزان_ طبق اعلام روابط عمومی بانک مرکزی، محمدرضا فرزین در دیدار الویرا نابیولینا رئیس‌کل بانک مرکزی فدراسیون روسیه و هیئت همراه با تاکید بر ضرورت افزایش مبادلات بانکی و پولی ۲ کشور گفت: تقویت و تسریع در توسعه روابط کارگزاری میان بانک‌های تجاری ایران و روسیه در دستور کار است.

رئیس‌کل بانک مرکزی کشورمان در این دیدار با اشاره به ظرفیت‌های تجاری گسترده ایران و روسیه بر افزایش همکاری‌های زیرساختی بانکی ۲ کشور تاکید کرد.

فرزین همچنین با اشاره به پتانسیل کشور‌های عضو ACU از روسیه برای شرکت در پنجاه و یکمین اجلاس سالانه اتحادیه پایاپای آسیایی در تهران دعوت کرد.

نابیولینا، رئیس‌کل بانک مرکزی فدراسیون روسیه نیز در این دیدار ضمن تاکید بر تقویت مبادلات پولی و بانکی و استفاده بهینه از زیرساخت‌های بانکی ۲ کشور در جهت توسعه همکاری‌های تجاری و اقتصادی تصریح کرد: تبادل هیات‌های فنی و تخصصی بانک‌های مرکزی ۲ کشور با هدف توسعه و تعمیق روابط پولی و بانکی در این راستا مهم قلمداد می‌شود که اجرایی شده است.

 

انتهای پیام/


برچسب ها: بانک مرکزی

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *