سایه چالش‌های اقتصادی بر سر کارزار انتخاباتی بایدن

۱۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۷:۳۰:۰۱
کد خبر: ۴۷۱۴۱۳۹
سایه چالش‌های اقتصادی بر سر کارزار انتخاباتی بایدن
بانک مرکزی آمریکا در یک نظرسنجی آثار تورم را بر ا اقتصاد آمریکایی‌ها بررسی کرده است.

خبرگزاری میزان - بانک مرکزی آمریکا به تازگی در گزارشی اعلام کرد که موج تورمی که در سال گذشته در آمریکا به بالاترین حد خود در ۴۰ سال اخیر رسید و همچنان بالاست، احساس امنیت مالی خانواده‌های آمریکایی را از بین برده است.

آمریکایی‌ها همچنین در مورد بازنشستگی، احساس امنیت کمتری می‌کنند.

بانک مرکزی آمریکا در یک نظرسنجی سالانه می‌گوید که درصد پاسخ دهندگانی که گفته‌اند «از وضعیت اقتصادی خود تا حدی راضی هستند» در سال ۲۰۲۲، ۵ درصد کاهش داشته است، که بیشترین کاهش از زمان شروع نظرسنجی در یک دهه پیش به حساب می‌آید.

واکنش‌ها به چالش‌های اقتصادی آمریکا

همچنین سهم کسانی که می‌گویند وضعیت بدتری را تجربه کرده‌اند با ۱۵ درصد افزایش به ۳۵ درصد رسید که بالاترین سطح از زمانی است که بانک مرکزی آمریکا برای اولین بار این سوال را در نظرسنجی سال ۲۰۱۴ آغاز کرد.

بانک مرکزی آمریکا در سال ۲۰۱۳ بررسی اقتصاد خانوار‌ها در این کشور را راه اندازی کرد.

کسانی که پس‌انداز‌های بازنشستگی خود را «متناسب» می‌دانستند در میان افرادی که هنوز بازنشسته نشده‌اند به ۳۱ درصد کاهش یافته است، در حالی که این رقم در سال ۲۰۲۱ به ۴۰ درصد رسیده بود.

با توجه به اینکه مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری ۲۰۲۴ در مراحل اولیه خود قرار دارد، این نظرسنجی همچنین نشان داد که وضعیت آمریکایی‌ها در مورد امور مالی به دیدگاه آن‌ها نسبت به اقتصاد ملی این کشور نیز منتقل شده است. 

همچنین بر اساس این نظرسنجی، تنها ۱۸ درصد از پاسخ دهندگان، اقتصاد ملی کشورشان را «خوب» و یا «عالی» ارزیابی کردند که از آمار ۵۰ درصدی در سال ۲۰۱۹ کاهش چشمگیری یافته است.

تورم؛ نگرانی بزرگ آمریکایی‌ها

این نظرسنجی در ماه اکتبر انجام شده و نتایج شامل پاسخ‌هایی از یک نمونه نماینده ۱۱ هزار و ۷۷۵ نفر بود. 

تورم به عنوان یک ریسک کلیدی برای آمریکا در سال ۲۰۲۱ ظاهر شد و این درحالی است که اقتصاد آمریکا از محدودیت‌های دوران همه‌گیری که در سال قبل بر بسیاری از فعالیت‌های عمومی و تجاری اعمال شده بود، رها شده است. 

تورم سالانه آمریکا طبق شاخص‌ها به بالاترین میزان از اوایل دهه ۱۹۸۰ رسیده است.

مقامات بانک مرکزی آمریکا در واکنش به این موضوع نرخ بهره را به شدت افزایش داده‌اند و بار‌ها عزم خود را برای پایین آوردن تورم به هر وسیله‌ای که لازم است ابراز کرده‌اند.

۵۴ درصد از بزرگسالان آمریکا در نظرسنجی‌ها، گفتند که بودجه آن‌ها بسیار تحت تاثیر افزایش قیمت قرار گرفته است، به طوری که والدین کودکان زیر ۱۸ سال، بزرگسالان سیاه‌پوست و آمریکایی‌های لاتین تبار و افراد دارای معلولیت در زمره افرادی هستند که احتمالاً تأثیر تورم را بیش از دیگر اقشار گزارش می‌کنند.

در واقع، به طور کلی یک سوم خانوار‌ها در آمریکا تورم را به عنوان چالش اصلی مالی خود ذکر کردند که در مقایسه با سال ۲۰۱۶ بیش از ۴ برابر شده است. 

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *