واکنش ایران به برخی ادعا‌ها در قطعنامه‌های اتحادیه عرب

8:20 - 31 ارديبهشت 1402
کد خبر: ۴۷۱۳۶۴۵
واکنش ایران به برخی ادعا‌ها در قطعنامه‌های اتحادیه عرب
سخنگوی وزارت امور خارجه به ادعا‌های واهی در برخی قطعنامه‌های صادره نشست ۳۲ سران اتحادیه عرب واکنش نشان داد.

خبرگزاری میزان - «ناصر کنعانی»، سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در واکنش به اتهامات وارده و ادعا‌های واهی در برخی قطعنامه‌های صادره نشست ۳۲ سران اتحادیه عرب، ضمن ابراز تأسف عمیق، طرح ادعا‌های مذکور را حرکت در مسیر نافرجام گذشته توسط اتحادیه دانست.

سخنگوی وزارت امور خارجه، افزود: انتظار می‌رفت اتحادیه عرب با اجتناب از طرح برخی ادعا‌های تکراری و ملال آور در قطعنامه‌های خود، گامی مثبت و سازنده در جهت تحکیم صلح و ثبات و تقویت همگرایی منطقه‌ای بردارد.

کنعانی در عین حال از رویکرد سازنده برخی کشور‌های منطقه جهت افزایش همکاری‌ها و اولویت بخشی به گفت‎وگو و تفاهم مشترک استقبال کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه با اشاره به دیدگاه برخی شرکت کنندگان در نشست جده، ابراز امیدواری کرد منطقه شاهد رویکرد جدیدی مبتنی بر دوستی و ترویج همکاری میان کشور‌های آن باشد.

 کنعانی، تاکید کرد: همکاری جمعی کشور‌های منطقه برای سازندگی و امنیت درونزا، مؤلفه‌های اساسی برای تکوین نظمی نوین در منطقه است و جمهوری اسلامی ایران همواره آن را یک ضرورت منطقه‌ای دانسته است.

سخنگوی وزارت امور خارجه در پایان با ایرانی خواندن جزایر سه گانه تنب بزرگ، تنب کوچک و ابوموسی، اظهار کرد: تمامی اقدامات ایران در راستای اعمال حاکمیت بر سرزمین خود صورت می‌گیرد و هرگونه ادعایی در این خصوص مردود است.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *