پیام وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به مناسبت روز ملی جمعیت

16:16 - 30 ارديبهشت 1402
کد خبر: ۴۷۱۳۶۰۱
پیام وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به مناسبت روز ملی جمعیت
وزیر بهداشت در پیامی به مناسبت روز ملی جمعیت، تاکید کرد که در کنار تدابیر قانونی، فرهنگسازی بهداشتی و عمومی با بهره گیری از ظرفیت‌های مردمی و نخبگانی برای حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، امری سرنوشت ساز است.

خبرگزاری میزان- به گزارش وبدا، متن پیام بهرام عین اللهی به شرح زیر است:

جمعیت هر سرزمینی مهمترین سرمایه ملی آن مرز و بوم است؛ چرا که سرمایه انسانی هر کشور در ساختن جامعه جوان، سالم و غنی ساختن میراث فرهنگی و انتقال آن به نسل آینده نقشی موثر دارد.

ایران غنی از فرهنگ‌ها و قومیت‌های شریف، امسال در حالی هفته جمعیت را آغاز می‌کند که در مواجهه با یکی از مهمترین چالش‌های قرن با نام بحران هولناک پیری جمعیت قرار دارد؛ چالشی که تعالی تمدن اصیل ایرانی اسلامی را با تهدید مواجه کرده است و عبور از آن جز با همدلی و مشارکت همه مسئولین و آحاد مردم ایران ممکن نیست.

انقلاب اسلامی کشور عزیزمان ایران گواه سربلندی ملت بزرگ ماست که بار‌ها حیرت و خضوع جامعه جهانی را به دنبال داشته است. بحران‌ها و تهدید‌هایی که با نقش آفرینی مردم در کنار حمایت‌های دولت تبدیل به فرصت شده اند. این بار سیاه چاله جمعیتی از خطراتی است که عبور از آن نیازمند همت، مجاهدت و مشارکت دولت و مردم در کنار یکدیگر است.

بی تردید هر یک از ما در این مهم سهمی داریم. سهم وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در موضوع مورد اشاره اجرای تکالیف تعیین شده از سوی مجلس شورای اسلامی با عنوان «حمایت از خانواده و جوانی جمعیت» است که تاکنون اغلب آن را به اجرا در آورده است. در عین حال بر این اعتقادیم که در کنار تدابیر قانونی، فرهنگسازی بهداشتی و عمومی با بهره گیری از ظرفیت‌های مردمی و نخبگانی امری سرنوشت ساز است.

وزارت بهداشت به عنوان دستگاه پیشرو در اجرای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت افتخار دارد به آسان سازی، ارزان سازی و کریمانه نمودن خدماتی همچون آموزش‌های هنگام ازدواج، باروری سالم، ارائه رایگان خدمات زایمان طبیعی، پیشگیری و تشخیص بهنگام و درمان ناباروری، پیشگیری و مقابله با سقط عمدی جنین اهتمام داشته و همچنان پذیرای مشارکت و همفکری آحاد مردم و اندیشمندان در تمام سطوح اعم از برنامه ریزی، اجرا و نظارت خواهد بود.

در پایان ضمن گرامیداشت و تبریک روز ملی جمعیت، از همه تلاشگران و فعالان این حوزه به ویژه همکارانم که در مسیر جوانی جمعیت کشور گام‌های بلندی بر می‌دارند، صمیمانه تشکر می‌نمایم و از خداوند متعال، ایرانی جوان، پویا، بالنده و سالم را مسالت دارم.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *