وزیر دفاع: برنامه‌های موشکی و فضایی باید طبق برنامه زمان بندی شده و بدون وقفه پیش برود

14:28 - 28 ارديبهشت 1402
کد خبر: ۴۷۱۳۲۷۷
دسته بندی: سیاست ، دفاعی و مقاومت
وزیر دفاع: برنامه‌های موشکی و فضایی باید طبق برنامه زمان بندی شده و بدون وقفه پیش برود
امیر سرتیپ آشتیانی در دیدار با مدیران ارشد سازمان هوا و فضای وزارت دفاع گفت: مدیریت نوین بومی و جهادی وزارت دفاع باید استمرار یابد و نیاز‌های حوزه‌های دفاعی و غیر دفاعی کشور با سرعت، دقت و اطمینان بیشتری پی گیری، تثبیت و محقق شود.

خبرگزاری میزان - طبق اعلام روابط عمومی وزارت دفاع، امیر سرتیپ آشتیانی در دیدار با رئیس، معاونان و روسای گروه‌های سازمان هوافضای وزارت دفاع با بیان اینکه همه موفقیت‌ها مرهون عنایت الهی است و این جز با اخلاص و تلاش برای کسب رضایت الهی اتفاق نمی‌افتد، اظهار داشت: کلید موفقیت در کنار علم و دانش، معنویت و توکل بر خدا و توسل به حضرات معصومین علیهم السلام است.

امیر سرتیپ آشتیانی با اشاره به روند رو به پیشرفت دستاورد‌های این سازمان گفت: برنامه‌های پیش بینی شده فضایی و موشکی در سال ۱۴۰۲ نشان از جهش بزرگ سازمان هوا و فضا دارد و بیانگر حرکت این سازمان به شرایط مطلوب‌تر و آینده درخشان‌تر دارد.

وی با اشاره به تهدیدات و نبرد‌های نو ظهور گفت: مدیریت نوین بومی و جهادی وزارت دفاع باید استمرار یابد و این الگو‌قابل ارائه به کشور برای حل مسایل مختلف کشور است.

وزیر دفاع با استماع گزارش معاونین و روسای گروه‌های سازمان هوافضا دستورات و نکات لازم را صادر و بر ضرورت پی گیری و تعهد به برنامه‌های تمهید شده از حیث افزایش کیفیت و کمیت و نیاز نیرو‌های مسلح تاکید کرد.

امیر سرتیپ آشتیانی با اشاره به جلسات شورای عالی فضایی کشور واختصاص زمان توسط رئیس جمهور محترم و مطالبه جدی ایشان، نیاز کشور به گزارش‌های ماهواره‌های بومی برای موضوعاتی همانند چالش‌های آبی، پیشگیری و ارزیابی بلایای طبیعی، تقویت ارتباطات و اینترنت کشور و کشاورزی پیشرفته برای کشور از طریق فضا را مورد تاکید جدی قرار داد و افزود: باید نیاز‌های حوزه‌های دفاعی و غیر دفاعی کشور با سرعت، دقت و اطمینان بیشتری پی گیری، تثبیت و محقق شود.

وزیر دفاع با اشاره به تهدیدات مختلف جمهوری اسلامی ایران وجود انواع سامانه‌های دفاعی موشکی را از اولویت‌های دکترین دفاعی جمهوری اسلامی ایران بر شمرد و بر لزوم به روز ماندن این فناوری‌ها به همراه آموزش‌های تخصصی و پشتیبانی و نگهداری را به نیرو‌های بهره بردار تاکید کرد.

وزیر دفاع در پایان این دیدار از زحمات مدیران و کارکنان سازمان صنایع هوافضا که در گمنامی و خارج از هیاهوی رسانه‌ای برای اقتدار و امنیت این سرزمین مجاهدانه تلاش می‌کنند، تشکر کرد.

 انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *