فرمانده نیروی دریایی ارتش: فکر ساخت شبیه‌ساز از سال ۹۵ کلید خورد

16:56 - 27 ارديبهشت 1402
کد خبر: ۴۷۱۳۱۵۵
دسته بندی: سیاست ، دفاعی و مقاومت
فرمانده نیروی دریایی ارتش: فکر ساخت شبیه‌ساز از سال ۹۵ کلید خورد
فرمانده نیروی دریایی ارتش با اشاره به افتتاح بزرگترین شبیه‌ساز جامع ناوبری و فرماندهی کشتی گفت: در سال ۹۵ به این فکر افتادیم تا شبیه‌ساز جامعی را تعریف کنیم که توسط شرکت‌های دانش‌بنیان و جوانان نخبه خودمان تولید شود، تا هیچ گونه وابستگی نداشته باشیم.

خبرگزاری میزان- به گزارش روابط عمومی ارتش، امیر دریادار شهرام ایرانی فرمانده نیروی دریایی ارتش امروز در آیین افتتاح بزرگ‌ترین شبیه‌ساز جامع ناوبری و فرماندهی کشتی در دانشگاه علوم دریایی امام خمینی (ره) نوشهر در جمع خبرنگاران اظهار کرد: به دلیل اینکه کار در دریا با توجه نوع تجهیزات، حساسیت موجود و برای صرفه‌جویی و بالا بردن مهارت کسانی که با تجهیزات کار می‌کنند، مهم است، به همین دلیل این شبیه‌ساز جامع طراحی شده است.

وی گفت: این شبیه‌ساز قبلا با کیفیت و توانمندی پایین‌تری از کشور‌های خارجی تامین می‌شد، اما نه پشتیبانی خوبی داشت و نه نیازمندی آموزشی ما را تامین می‌کرد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش تصریح کرد: از سال ۹۵ به این فکر افتادیم تا شبیه‌ساز جامعی را تعریف کنیم که توسط شرکت‌های دانش‌بنیان و جوانان نخبه خودمان این اتفاق بیفتد؛ به‌گونه‌ای که هیچ گونه وابستگی نداشته باشیم.

امیر دریادارایرانی خاطرنشان کرد: آنچه که مدنظر ما بود، این شبیه‌ساز با رعایت استاندارد‌های بین‌المللی و جهانی ساخته شود که خدا را شکر بعد از سالیان متمادی شاهد افتتاح آن هستیم.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *