برنامه‌ریزی بنیاد برکت برای اجرای ۲ هزار و ۵۰۰ طرح اشتغال‌زایی در استان سیستان و بلوچستان

14:59 - 27 ارديبهشت 1402
کد خبر: ۴۷۱۳۱۲۳
دسته بندی: جامعه ، عمومی
برنامه‌ریزی بنیاد برکت برای اجرای ۲ هزار و ۵۰۰ طرح اشتغال‌زایی در استان سیستان و بلوچستان
معاون طرح توسعه اشتغال اجتماع محور بنیاد برکت گفت: سال گذشته بنیاد برکت در ۵ شهرستان منطقه سیستان حدود ۲ هزار طرح اشتغال‌زایی اجرا شده و امسال در این شهرستان‌ها حدود ۲ هزار و ۵۰۰ طرح دیگر نیز را اجرایی خواهیم کرد.

خبرگزاری میزان - مرتضی نیازی با بیان اینکه امروز برنامه‌ی بازدیدی با حضور مدیرعامل بنیاد برکت و همکاران ستاد اجرایی فرمان امام (ره) از طرح‌های اشتغال‌زایی منطقه سیستان و بلوچستان داشته ایم، اظهار کرد: منطقه سیستان وبلوچستان شامل پنج شهرستان زابل، زهک، هامون، نیمروز و هیرمند است که از تعدادی از طرح‌های اشتغالزایی این مناطق بازدید خواهد شد.

وی افزود: بنیاد برکت از سال ۹۷ به این منطقه با توجه به شرایط مختلف ورود و اقدام به فعالیت کرده است که خوبشختانه برنامه‌های اشتغال محور در این منطقه رو به رشد بوده است.

معاون توسعه اشتغال اجتماع‌محور بنیاد برکت با بیان اینکه بنیاد برکت با شبکه تسهیل‌گری بیست نفره در این پنج شهرستان اقدام سده است، تصریح کرد: بنیاد برکت و شبکه تسهیل‌گری بنیاد علاوه بر مناطق روستایی به شهر‌ها و حاشیه شهر‌ها هم ورود کرده و اشتغال‌زایی را در این بخش انجام داده است.

وی افزود: در سال گذشته در این پنج شهر نزدیک به دو هزار طرح اشتغال‌زایی اجرا شده است. با توجه به خشک سالی این منطقه مشاغلی سازگار با آن‌ها در نظر گرفته شده است.

نیازی بیان کرد: صنایع دستی هم در این منطقه گستردگی دارد چراکه این منطقه از این لحاظ غنی هست و مشتریان مخصوص به خود را دارد. همچنین محصولات غذایی و سنتی این منطقه مشتری‌های مخصوص خود را دارد که در سطح این منطقه می‌تواند کمک کننده باشد.

وی افزود: سنگ‌تراشی هم در این منطقه می‌تواند کمک کننده باشد و طبق بررسی‌های صورت گرفته مردم این استان پتانسیل ورود به این بخش را دارند که استقبال خوبی هم تاکنون انجام شده است.

معاون توسعه اشتغال اجتماع‌محور بنیاد برکت با اشاره به اینکه طرح جدیدی در حوزه البسه و خیاطی با عنوان طرح تابان را اجرایی کرده‌ایم و در این زمینه با بخش خصوصی وارد عمل شدیم، اظهار کرد: افرادی که علاقه‌مند در حوزه تولید البسه هستند را شناسایی کرده و آموزش‌های لازم را به این افراد داده و بعد از طی شدن دوره کارورزی این افراد می‌توانند کارگاه تولیدی خود را با دریافت تسهیلات از بنیاد برکت راه‌اندازی کنند.

وی افزود: ما سعی کردیم شرکت‌های تجاری که دارای نام و نشان معتبر هستند را پای کار بیاوریم و این اقدامات از مهم‌ترین برنامه‌های بنیاد برکت در استان سیستان و بلوچستان است و طبق پیش بینی‌های که انجام داده‌ایم امیدوار هستیم بیش از ۲۵۰۰ طرح را در شهرستان‌های شمالی استان و این منطقه عملیاتی کنیم.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *