تبیین واقعیت‌ها و ایجاد امید از وظایف روابط عمومی‌ها است

12:19 - 27 ارديبهشت 1402
کد خبر: ۴۷۱۳۰۸۱
دسته بندی: سیاست ، دفاعی و مقاومت
تبیین واقعیت‌ها و ایجاد امید از وظایف روابط عمومی‌ها است
وزیر دفاع در پیامی با تبریک روز ارتباطات و روابط عمومی، گفت: تبیین واقعیت ها، رفع ابهامات، بیان پیشرفت‌ها و دستاورد‌ها در کنار ایجاد امید، اعتماد و نشاط از وظایف روابط عمومی‌ها است.

خبرگزاری میزان- به گزارش روابط عمومی وزارت دفاع، وزیر دفاع در پیامی روز ارتباطات و روابط عمومی را تبریک گفت. متن پیام به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

وَ ما أَرْسَلْنا مِنْ رَسُولٍ إِلاَّ بِلِسانِ قَوْمِهِ لِیُبَیِّنَ لَهُمْ فَیُضِلُّ اللهُ مَنْ یَشاءُ وَ یَهْدی مَنْ یَشاءُ وَ هُوَ الْعَزیزُ الْحَکیمُ (آیه ۴ سوره مبارکه ابراهیم)

ما هیچ پیامبرى را نفرستادیم، جز به زبان قومش، تا [حقایق را]براى آن‌ها آشکار سازد سپس خدا هرکس را بخواهد [و مستحق بداند]گمراه و هرکس را بخواهد [و شایسته باشد]هدایت مى‌کند و او توانا و حکیم است.

روز ارتباطات و روابط عمومی را به همه اهالی اطلاع رسانی و روابط عمومی تبریک عرض می‌کنم.

پیشرفت شتابان و خیره کننده علم و فناوری بیشترین فرصت را برای عرصه اطلاع رسانی ایجاد نموده به طوریکه امروز وجود سامانه‌های مختلف اطلاعاتی و زمینه‌های گوناگون ارتباطاتی و شبکه‌های مختلف پیام رسان جهان را از جهاتی نزدیک‌تر و از ابعادی دورتر نیز نموده است.

این بستر دارای فرصت‌ها و تهدیدات متنوعی است که متاسفانه نظام سلطه از آن برای تحریف، تفسیر، تحمیل و بازآفرینی ایده‌های باطل، خاموش کردن آگاهی‌ها و پنهان نمودن حقایق و دیکتاتوری رسانه‌ای و در یک کلمه ابزاری برای تحکیم و تثبیت سیاست‌ها و راهبرد‌های مادی گرایانه خود استفاده می‌نماید.

در این شرایط پیچیده، تهاجم گسترده‌ای به نظام اسلامی‌مان که منادی ارزش‌های والای بشری، آزادی واقعی، احترام به نوع بشر، عدالت و استقلال و رهایی از چنگ بندگی مادیات در جهان معاصر است صورت گرفته و آن‌ها با تهمت، دروغ، شایعه پراکنی، روایت سازی هدفمند، خدشه وارد نمودن به مبانی نظام و دستاورد‌های آن، به دنبال بی اعتمادی، بی اعتباری، القاء ناامیدی، بی ثباتی و مشروعیت زدائی آن هستند که این امر وظیفه نهاد ارتباطات و اطلاع رسانی و روابط عمومی‌ها را به شدت سنگین‌تر، پیچیده‌تر و مهم‌تر از گذشته نموده است.

صدور فرمان نورانی جهاد تبیین توسط رهبر معظم انقلاب، اهمیت مسئولیت و تکلیف به عمل در این عرصه خطیر توسط عناصر ارتباطات و روابط عمومی‌ها را بیش از پیش نمایان می‌سازد. به تعبیری دقیق تر، امروز روشنگری، زدودن دروغ و نفاق، تبیین واقعیت ها، رفع ابهامات، بیان پیشرفت‌ها و دستاورد‌ها در کنار ایجاد امید، اعتماد و نشاط از وظایف روابط عمومی‌ها است.

در این جنگ نابرابر ترکیبی رسانه‌ای که در بستر شناختی و ادراکی روی داده است لزوم حرکت موثر، جهادی، پر حجم و کیفی روشن گرانه تغییر آرایش از حالت تدافعی به حالت تهاجمی با استفاده از روش‌های هنرمندانه، مبتکرانه، خلاقانه و تحولی جوانان انقلابی، دغدغه‌مند و علاقمند به انقلاب و ایران اسلامی از ضرورت‌های مورد تاکید است.

وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح به فضل الهی با سرلوحه قرار دان منویات، رهنمود‌ها و تدابیر فرماندهی معظم‌کل قوا حضرت آیت الله العظمی امام خامنه‌ای (مد ظله العالی) از نمونه‌های موفق، متحول و مترقی، کارآمد و پرافتخار و پر از دستاورد‌های جوانان میهن اسلامی ایران است که تحت تحریم‌های ظالمانه دشمنان از ابتدا پیروزی انقلاب اسلامی از موانع و کارشکنی‌ها و بدعهدی‌ها عبور کرده و امروز با دستی پر از انواع فناوری‌ها و‌پیشرفت‌های علمی لبه دانشی جهان در مقابل دشمنان جمهوری اسلامی ایران قد علم کرده و از منافع ملی و ارزش‌های اعتقادی خود جوانمردانه دفاع می‌نماید.

موید این ادعا، احترام جامعه بین المللی به جمهوری اسلامی ایران و اذعان دشمنان انقلاب اسلامی به قابلیت‌های ایران است که نمی‌توانند از توانمندی‌های دفاعی ایران با احترام یاد نکنند، لازم است این افتخارات بزرگ و درخشان با بکار گیری همه ظرفیت‌های ارتباطی و هنری به مردم عزیزمان اطلاع رسانی شود تا به داشتن چنین فرزندان برومندی برخود ببالند.

این موفقیت مدیون اعتقاد به حقانیت اسلام عزیز و اصالت انقلاب اسلامی و اعتماد به وعده‌های الهی و پیروی از خط راستین شاگردان ممتاز مکتب اسلام ناب محمدی (ص) و ائمه معصومین (علیهم السلام)، راه نورانی حضرت امام خمینی (ره) و نایب بر حق شان حضرت امام خامنه‌ای و فداکاری و ایثارگری رزمندگان اسلام و شهدای عزیزمان و تداوم راه مقدس آنان است.

لحظه لحظه این انقلاب شکوهمند تا بدین روز، صحنه‌های بی بدیلی برای روایت، تبیین وآگاهی بخشی است که امروز بر همه ما نقل آن‌ها یک فریضه است و بابی از باب‌های جهاد که بر ما گشوده شده محسوب می‌گردد.

اینجانب ضمن تبریک مجدد این روز فرخنده برای همه جهادگران این عرصه آرزوی توفیق روز افزون از خداوند منان مسئلت می‌نمایم.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح
سرتیپ محمد رضا آشتیانی


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *