رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

امیرعبداللهیان در گفت‌وگو با همتای فرانسوی: سپاه پاسداران خط قرمز ماست

13:52 - 22 ارديبهشت 1402
کد خبر: ۴۷۱۲۲۰۲
امیرعبداللهیان در گفت‌وگو با همتای فرانسوی: سپاه پاسداران خط قرمز ماست
وزیر امور خارجه کشورمان و کولونا در تماسی تلفنی درباره موضوع‌های فلسطین، رابطه ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی و رویکرد اروپا به سپاه پاسداران رایزنی کردند.

خبرگزاری میزان - حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان در گفت‌وگوی تلفنی با کاترین کولونا، وزیر خارجه فرانسه، با یادآوری روابط ریشه دار فرهنگی و تاریخی میان دو کشور، از واقع بینانه شدن رویکرد فرانسه در قبال جمهوری اسلامی ایران به عنوان گامی مثبت یاد کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان ضمن اشاره به اظهارات اخیر رئیس جمهور فرانسه در موضوع استقلال راهبردی این کشور، تلاش عملی برای تحقق این راهبرد را گام موثری در جهان در حال تحول کنونی دانست.

امیرعبداللهیان ضمن محکوم کردن جنایات جنگی رژیم صهیونیستی در غزه اظهار کرد: در سفرم به لبنان دریافتم که مقاومت فلسطین برای دفاع از حقوق ملت فلسطین مصمم و آماده بوده و قطعا تحولات فلسطین به نفع حاکمان جنگ طلب رژیم صهیونسیتی نیست.

وزیر امور خارجه کشورمان در مورد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: سپاه پاسداران نقش بی بدیلی در پاسداری از امنیت ملی و مقابله با تروریسم تکفیری در منطقه دارد؛ سپاه پاسداران بعنوان حافظ امنیت کشور خط قرمز ماست.

کلونا، نیز در این گفت‌وگوی تلفنی اظهار کرد: ما دیدار و گفت‌وگوی سازنده‌ای اخیرا در پکن داشتیم.

وزیر خارجه فرانسه ضمن ابراز خرسندی از مورد توجه قرارگرفتن سیاست استقلال راهبردی مدنظر فرانسه، اظهار کرد: گفت‌وگوی سازنده بهترین مسیر برای کمک به رفع مشکلات است و در این راستا فرانسه از تداوم گفت‌وگو‌های سازنده و عمیق میان دو کشور استقبال می‌کند.

کلونا در خصوص تحولات فلسطین گفت: تحولات غزه باعث نگرانی جدی فرانسه است؛ بر این اساس تسریع در کاهش تنش و توقف درگیری نظامی را دنبال می‌کنیم.

در این تماس تلفنی کولونا از اقدام انسان دوستانه جمهوری اسلامی ایران برای آزادی دو تبعه فرانسوی تشکر کرد و آن را گامی موثر و اعتمادساز خواند.

طرفین در این تماس همکاری ایران و آژانس را مورد توجه قرار دادند.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *