چراغ سبز فدراسیون جهانی وزنه‌برداری برای برگزاری سه رویداد بین‌المللی در ایران

19:20 - 20 ارديبهشت 1402
کد خبر: ۴۷۱۲۰۳۶
چراغ سبز فدراسیون جهانی وزنه‌برداری برای برگزاری سه رویداد بین‌المللی در ایران
فدراسیون جهانی وزنه برداری از پیشنهاد برگزاری مسابقات جام فجر، رقابت‌های غرب آسیا و باشگاه‌های آسیا در سال ۲۰۲۴ به میزبانی ایران استقبال کرد.

خبرگزاری میزان - پس از دیدار و گفتگو‌هایی که این روز‌ها پیرامون موضوعات مختلف میان سجاد انوشیروانی، رئیس فدراسیون ایران و محمد جلود، رئیس فدراسیون جهانی صورت گرفته، جلود از ایده احیای رویداد‌هایی که چند سال به دلیل شیوع کرونا متوقف شده استقبال کرد و برای حمایت از برگزاری این مسابقات و حتی تامین برخی تجهیزات اعلام آمادگی کرد.

به این ترتیب پس از خاتمه بازی‌های المپیک ۲۰۲۴ در پاریس، ششمین دوره جام فجر، مسابقات غرب آسیا و رقابت‌های باشگاه‌های آسیا در تقویم بین‌المللی و در دستور کار فدراسیون ایران قرار خواهد گرفت.

تاریخ دقیق و شهر میزبان مسابقات فوق، با هماهنگی IWF و فدراسیون وزنه‌برداری آسیا تعیین خواهد شد.

همچنین با تصمیم فدراسیون جهانی وزنه برداری و پس از پایان محرومیت ۲ ساله فدراسیون وزنه برداری تایلند، وزنه‌برداری به لیست رشته‌های رقابتی بازی‌های داخل سالن آسیا به میزبانی تایلند برگشت.

پیش از این قرار بود بازی‌های داخل سالن آسیا (ایندورگیمز) در سال ۲۰۲۱ به میزبانی تایلند برگزار شود که به دلیل شیوع بیماری کرونا، به طور کلی لغو شد، اما پیش از لغو آن نیز، فدراسیون جهانی رشته وزنه برداری را به دلیل محرومیت تایلند در پی دوپینگ‌های متعدد این کشور، از فهرست رشته‌های داخل سالن خارج کرده بود.

امسال با اتمام محرومیت تایلند و درخواست این کشور برای برگزاری ایندورگیمز ۲۰۲۳ در چونبوری، فدراسیون جهانی با اضافه شدن رشته وزنه برداری موافقت کرد تا تقویم رقابت‌های بین المللی این رشته بیش از پیش پرترافیک شود.

بازی‌های داخل سالن آسیا امسال از ۱۷ تا ۲۳ نوامبر در چونبوری تایلند برگزار می‌شود.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *