دستورالعمل نشان ملی «دانش نماد و نانو نماد» ابلاغ شد

۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۵:۳۴:۵۵
کد خبر: ۴۷۱۱۷۸۱
دسته بندی‌: اقتصاد ، عمومی
دستورالعمل نشان ملی «دانش نماد و نانو نماد» ابلاغ شد
در راستای اجرای بند ۲ و ۲۴ سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی ابلاغی از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی «مدظله العالی»، کمک به رشد تولید و افزایش صادرات کالا و خدمات دانش بنیان، دو دستورالعمل اعطای نشان دانش بنیان (دانش نماد) و نانو (نانو نماد) در کمیته تخصصی مدارک سیستم مدیریت کیفیت، تدوین، تصویب و برای اجرا به تمامی ذی نفعان ابلاغ شد.

خبرگزاری میزان - به گزارش استاندارد، در راستای اجرای بند ۲ و ۲۴ سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی ابلاغی از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی «مدظله العالی»، کمک به رشد تولید و افزایش صادرات کالا و خدمات دانش بنیان، دو دستورالعمل اعطای نشان دانش بنیان (دانش نماد) و نانو (نانو نماد) در کمیته تخصصی مدارک سیستم مدیریت کیفیت، تدوین، تصویب و برای اجرا به تمامی ذی نفعان ابلاغ شد. با اجرای این دستورالعمل‌ها؛ اعتبار نشان دانش بنیان (دانش نماد) و نانو (نانو نماد) دو ساله خواهد شد و صدور گواهینامه انطباق محصول نانو و دانش‌بنیان (KB-COC) بر اساس یک استاندارد اظهار شده قابل پذیرش یا گواهینامه محصول نانو و دانش بنیان (KB-COP) بر اساس یک یا چند ویژگی اظهار شده انجام می‌شود که اعتبار این گواهینامه‌ها نیز دو ساله است.

طبق این دستور العمل‌ها، صادرات محصولات دارای نشان ملی دانش بنیان (دانش نماد) و (نانو نماد) تسهیل می‌شود.

نظارت بر محصولات دانش بنیان و نانو که نشان دانش نماد و نانو نماد را دریافت کرده‌اند، ضمن رعایت حقوق مصرف کنندگان و افزایش اعتماد عمومی، توسعه بازار را تضمین می‌کند.

دستورالعمل اعطای نشان دانش بنیان (دانش نماد) نانو (نانو نماد) با تمرکز بر کوتاهی زمان صدور نشان، کاهش هزینه‌ها و رعایت عدم تعارض منافع دست اندرکاران تدوین شده است؛ بطوریکه متقاضیان پس از مراجعه به ادارات کل استاندارد استان و تکمیل مدارک، کمترین زمان می‌توانند گواهی دانش نماد و نانو نماد را برای محصولات دانش بنیان و محصولات نانو دریافت نمایند.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha