کاهش مصرف برق با مشارکت خانگی در طرح صرفه‌جویی مصرف برق

۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۰:۲۸:۵۶
کد خبر: ۴۷۱۱۵۲۴
دسته بندی‌: اقتصاد ، انرژی
کاهش مصرف برق با مشارکت خانگی در طرح صرفه‌جویی مصرف برق
سخنگوی صنعت برق گفت: امسال در دوره اوج مصرف برق، همه مشترکان خانگی می‌توانند در طرح صرفه‌جویی مصرف برق همکاری کنند.

خبرگزاری میزان- به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، مصطفی رجبی مشهدی سخنگوی صنعت برق و مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران، گفت: امسال وزارت نیرو ۱۴۰ برنامه عملیاتی برای عبور موفق از اوج بار تدوین کرده که افزایش درمیزان تولید و ظرفیت تامین برق نیروگاه‌ها یکی از مهمترین محور‌های این برنامه محسوب می‌شود.

سخنگوی صنعت برق افزود: محور دیگر این برنامه به اقدامات در زمینه میزان کاهش اوج مصرف و مدیریت مصرف و تقاضاست که طرح کاهش مصرف برق خانگی در چند روز اخیر توسط وزیر نیرو رونمایی شد.

وی تصریح کرد: طرح کاهش مصرف برق طرحی است که متناسب با اقلیم هر منطقه طراحی شده و اجرای آن از ابتدای خرداد تا پایان شهریور ماه جاری ادامه دارد.

رجبی مشهدی گفت: اگر مشترکان خانگی مصرف برق خود را به زیر الگو و یا حتی کمتر از دوره مشابه قبل برسانند تا ۲۰۰۰ تومان به ازای هر کیلو‌وات ساعت کاهش مصرف، پاداش دریافت خواهند کرد.

مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران افزود: سال گذشته در گرمترین روز مرداد ماه رکورد مصرف برق کشور شکسته شد و میزان مصرف برق از ۶۹ هزار مگاوات عبور کرد و پیش‌بینی می‌کنیم که امسال با رشد تولید و افزایش تعداد مشترکان رکورد جدیدی در مصرف برق کشور ثبت شود و این رقم احتمالا به ۷۳ هزار مگاوات خواهد رسید.

سخنگوی صنعت برق با اشاره به اینکه در طرح کاهش مصرف خانگی حتی پرمصرف‌ها هم می‌توانند با کاهش مصرف برق خود نسبت به دوره مشابه پاداش دریافت کنند، گفت: برآورد می‌شود با همکاری خوب مردم و مشارکت همگانی آنها به اندازه مصرف برق یک کلان‌شهر با جمعیت ۳ تا ۴ میلیون نفر نظیر تبریز یا مشهد در بخش خانگی کاهش مصرف محقق شود.

انتهای پیام/


برچسب ها: برق

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *