ارائه سند ملی مردمی سازی آموزش پزشکی به شورای انقلاب فرهنگی

۱۴ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۲:۱۰:۴۰
کد خبر: ۴۷۱۰۸۳۱
ارائه سند ملی مردمی سازی آموزش پزشکی به شورای انقلاب فرهنگی
معاون آموزشی وزارت بهداشت در بیست و چهارمین همایش آموزش علوم پزشکی از تدوین سند مردمی سازی آموزش پزشکی خبر داد.

خبرگزاری میزان - طبق اعلام  وبدا، ابوالفضل باقری فرد در همایش آموزش پزشکی، ضمن گرامیداشت مقام استاد و هفته معلم بر بهره برداری ظرفیت نخبگان جامعه تاکید کرد و افزود: سند مردمی سازی آموزش پزشکی در سال جاری به شورای انقلاب فرهنگی ارائه می‌شود.
 
وی با اشاره به اجرای برنامه جامع عدالت، تعالی و بهره وری، افزود: یکی از برنامه‌های در دست پیگیری ما در سال جاری، تدوین سند ملی مردمی سازی آموزش پزشکی و ارائه آن به شورای انقلاب فرهنگی است؛ در واقع باید استعداد‌ها و ظرفیت نخبگان جامعه در اختیار آموزش پزشکی قرار گیرد. 
 
 باقری فرد با بیان اینکه نخبگان جزو سرمایه‌های تجدید ناپذیر جامعه هستند، افزود: یکی از هنر‌های اساتید این است که فراگیرانی تربیت کنند که از خودشان برتر باشند.
 
وی افزود: برای توسعه کمی و کیفی آموزش باید از ظرفیت نخبگان استفاده شود. 
 
باقری فرد به ادغام آموزش پزشکی در نظام ارائه خدمات سلامت اشاره کرد و افزود: آموزش پزشکی کشور، یک نظام منحصر به فرد و در عرصه است و فارغ التحصیلان بلافاصله می‌توانند در عرصه ارائه خدمات سلامت به مردم حضور یابند.
 
آموزش پاسخگو؛ دانشگاه متعالی 
 
معاون آموزشی وزارت بهداشت با تاکید بر بحث پاسخگویی اجتماعی، اظهار کرد: برای داشتن دانشگاه متعالی، آموزش باید پاسخگو و دانشگاه در خدمت مردم باشد. 
 
گفتنی است، بیست و چهارمین همایش آموزش پزشکی با حضور بیش از سه هزار شرکت کننده و سخنران برجسته بین المللی در تاریخ ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ در مرکز همایش‌های بین المللی رازی آغاز به کار کرد و در روز نخست همایش، برترین‌های جشنواره شهید مطهری معرفی شدند و جایزه ملی تداوم به برگزیدگان اهدا شد.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *