افزایش ۵.۱ درصدی تردد در محور‌های برون‌شهری

9:20 - 09 ارديبهشت 1402
کد خبر: ۴۷۰۹۶۷۷
دسته بندی: اقتصاد ، عمومی
افزایش ۵.۱ درصدی تردد در محور‌های برون‌شهری
آخرین اطلاعات دریافتی از ۲۴۶۰ ترددشمار فعال در محور‌های برون‌شهری، نسبت به روز قبل ۵.۱ درصد افزایش تردد را نشان می‌دهد.

خبرگزاری میزان - به گزارش وزارت راه و شهرسازی، براساس تصاویر دریافتی از دوربین‌های نظارتی، سامانه‌های ترددشمار و گشت‌های شعب راهداری سراسر کشور، در حال حاضر به استثنای محور‌های مسدود و ممنوع ذیلاَ ذکر شده، مابقی محور‌های مواصلاتی کشور باز و تردد در آن‌ها به روال عادی در جریان است. طی شبانه روز گذشته، براساس آخرین اطلاعات دریافتی از ۲۴۶۰ ترددشمار فعال در محور‌های برون‌شهری، نسبت به روز قبل ۵.۱ درصد افزایش را نشان می‌دهد. همچنین سهم وسایل نقلیه سنگین ۱۰.۶ درصد، اوج تردد بین ساعات ۱۸ الی ۱۹ و کمترین تردد بین ساعات ۴ الی ۵ صورت پذیرفته که هموطنان عزیز با آگاهی از این موضوع می‌توانند ساعات مناسب‌تری را برای سفر انتخاب کنند.

محور‌های دارای بیشترین تردد طی ۲۴ ساعت گذشته:

 

ردیف

نام محور

استان

تعداد وسیله نقلیه

۱

آزادراه تهران - کرج

البرز

۱۵۰۲۷۳

۲

آزادراه کرج - تهران

البرز

۱۴۷۷۶۳

۳

آزادراه کرج - قزوین

البرز

۱۳۹۸۲۴

۴

آزادراه قزوین - کرج

البرز

۱۱۰۶۴۶

۵

آزادراه قم - تهران

تهران

۸۶۷۹۵

۶

آزادراه تهران - قم

تهران

۷۴۵۷۵

۷

محور شهریار-کرج

تهران

۶۵۶۱۵

۸

محور قزوین - آبیک

قزوین

۶۴۱۴۸

۹

محور مشهد-چناران

خراسان رضوی

۵۶۸۲۷

۱۰

 آزادراه پردیس - تهران

تهران

۵۶۳۱۴

ممنوعیت تردد به‌دلیل مداخلات جوی:

۱- محور لاسم - ارجمند، واقع در استان مازندران از مورخ ۴ آذر ۱۴۰۰ تا اطلاع بعدی، به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است.

۲- محور وازک - بلده، واقع در استان مازندران از مورخ ۲۲ آبان ۱۴۰۱ تا اطلاع بعدی، به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است.

۳- محور قدیم خرم آباد - پلدختر (رفت و برگشت)، واقع در استان لرستان، از مورخ ۲۳ آبان ۱۴۰۱ تا اطلاع بعدی، به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است.

۴- محور جدید هشتگرد- طالقان، واقع در استان البرز از مورخ ۱۲ آذر ۱۴۰۱ تا اطلاع بعدی، به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است.

۵ – محور سی سخت – پادنا، واقع در استان کهگیلویه و بویراحمد از مورخ ۱۴ آذر ۱۴۰۱ تا اطلاع بعدی، به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است.

۶- محور گیلانغرب - سومار، واقع در استان کرمانشاه از مورخ ۲۶ فروردین ۱۴۰۲ تا اطلاع بعدی، به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است.

۷- محور چاهان - زرآباد، واقع در استان سیستان و بلوچستان جنوب از مورخ ۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ تا اطلاع بعدی، به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است.

۸- محور نوبندیان – پایانه مرزی ریمدان، واقع در استان سیستان و بلوچستان جنوب از مورخ ۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ تا اطلاع بعدی، به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است.

۹- محور فنوج – اسپکه، واقع در استان سیستان و بلوچستان جنوب از مورخ ۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ تا اطلاع بعدی، به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است.

ممنوعیت تردد:

۱- محور رامیان - اولنگ - شاهرود، واقع در استان‌های گلستان، از مورخ ۲۹ فروردین ۹۵ تا اطلاع بعدی، به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است.

۲- محور فرعی شمشک - دیزین، واقع در استان‌های البرز و تهران، از مورخ ۱۷ تیر ۹۶ تا اطلاع بعدی، به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است. ​

۳- محور شهداد - نهبندان، واقع دراستان کرمان، از مورخ ۲۵ فروردین ۹۸ تا اطلاع بعدی، به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است.

محدودیت تردد به‌دلیل عملیات کارگاه جاده‌ای:

الف) تهران و محور‌های منتهی به آن:

۱- محور نظرآباد-اشتهارد (حدفاصل نجم آباد تا اشتهارد)، واقع در استان البرز از مورخ ۲۹ فروردین ۱۴۰۲ لغایت ۲۰ شهریور ۱۴۰۲، از ساعت ۱۲:۰۰ الی ۱۶:۰۰ روز‌های شنبه، از ساعت ۰۸:۳۰ الی ۱۶:۰۰ روز‌های یکشنبه، دوشنبه و سه شنبه، از ساعت ۰۸:۳۰ الی ۱۲:۰۰ روز‌های چهارشنبه هر هفته، به دلیل اجرای عملیات لکه گیری آسفالت حفاظتی اسلاری سیل و روکش نهایی آسفالت توپکا، از کیلومتر ۰ الی ۱۰، تردد همزمان با اجرای عملیات با محدودیت و رعایت جوانب احتیاط انجام می‌شود.

۲- محور کرج-کندوان، واقع در استان البرز از مورخ ۲۹ فروردین ۱۴۰۲ لغایت ۲۰ شهریور ۱۴۰۲، از ساعت ۱۲:۰۰ الی ۱۶:۰۰ روز‌های شنبه، از ساعت ۰۸:۳۰ الی ۱۶:۰۰ روز‌های یکشنبه، دوشنبه و سه شنبه، از ساعت ۰۸:۳۰ الی ۱۲:۰۰ روز‌های چهارشنبه هر هفته به غیر از روز‌های پنج شنبه، جمعه، ایام تعطیلات رسمی و همچنین روز‌های قبل و بعد از تعطیلات چند روزه به دلیل اجرای عملیات روکش ماسه آسفالت و روکش حفاظتی میکروسرفیسینگ، از کیلومتر ۲۰ الی ۷۲، تردد همزمان با اجرای عملیات با محدودیت و رعایت جوانب احتیاط انجام می‌شود. 

۳- محور علیخان سلطانی، واقع در استان البرز از مورخ ۲۹ فروردین ۱۴۰۲ لغایت ۲۰ شهریور ۱۴۰۲، از ساعت ۰۸:۰۰ الی ۱۶:۰۰ روز‌های شنبه تا چهارشنبه هر هفته به غیر از روز‌های پنج شنبه، جمعه، ایام تعطیلات رسمی، به دلیل اجرای عملیات تعریض و بهسازی، از کیلومتر ۰ الی ۸، تردد همزمان با اجرای عملیات با محدودیت و رعایت جوانب احتیاط انجام می‌شود.

۴- آزادراه کرج - قزوین (حدفاصل پلیس راه حصارک تا پل شهرک جدید هشتگرد در باند شمالی)، واقع در استان البرز از مورخ ۲۹ فروردین ۱۴۰۲ لغایت ۲۰ شهریور ۱۴۰۲، از ساعت ۱۲:۰۰ الی ۱۶:۰۰ روز‌های شنبه، از ساعت ۰۹:۰۰ الی ۱۶:۰۰ روز‌های یکشنبه، دوشنبه و سه شنبه، از ساعت ۰۹:۰۰ الی ۱۲:۰۰ روز‌های چهارشنبه هر هفته به غیر از روز‌های پنج شنبه، جمعه، ایام تعطیلات رسمی و همچنین روز‌های قبل و بعد از تعطیلات چند روزه به دلیل اجرای عملیات روکش حفاظتی میکرو سرفیسینگ، از کیلومتر ۲۲ الی ۵۵، تردد همزمان با اجرای عملیات با محدودیت و رعایت جوانب احتیاط انجام می‌شود.

۵- آزادراه تهران - ساوه (محدوده خروجی آزادگان تا عوارضی دوم)، واقع در استان تهران از مورخ ۳۰ فروردین ۱۴۰۲ لغایت ۲۰ شهریور ۱۴۰۲، از ساعت ۰۹:۰۰ الی ۱۴:۰۰ روز‌های شنبه تا چهارشنبه هر هفته به غیر از روز‌های پنج شنبه، جمعه، ایام تعطیلات رسمی و همچنین روز‌های قبل و بعد از تعطیلات چند روزه، به دلیل اجرای عملیات بهسازی و روکش آسفالت، از کیلومتر ۰ الی ۳۲، تردد همزمان با اجرای عملیات با محدودیت و رعایت جوانب احتیاط انجام می‌شود.

۶- آزادراه تهران-پردیس، واقع در استان تهران از مورخ ۳۰ فروردین ۱۴۰۲ لغایت ۲۰ شهریور ۱۴۰۲، از ساعت ۱۲:۰۰ الی ۱۵:۰۰ روز‌های شنبه، از ساعت ۰۹:۰۰ الی ۱۵:۰۰ روز‌های یکشنبه، دوشنبه و سه شنبه، از ساعت ۰۹:۰۰ الی ۱۲:۰۰ روز‌های چهارشنبه هر هفته به غیر از روز‌های پنج شنبه، جمعه، ایام تعطیلات رسمی و همچنین روز‌های قبل و بعد از تعطیلات چند روزه، به دلیل اجرای عملیات تست و کالیبراسیون سامانه‌های ثبت تخلف منصوبه، از کیلومتر ۵۰۰+۰۲ الی ۵۰۰+۰۷، تردد همزمان با اجرای عملیات با محدودیت و رعایت جوانب احتیاط انجام می‌شود.

۷- محور امام رضا (ع)، واقع در استان تهران از مورخ ۳۰ فروردین ۱۴۰۲ لغایت ۲۰ شهریور ۱۴۰۲، از ساعت ۱۲:۰۰ الی ۱۵:۰۰ روز‌های شنبه، از ساعت ۰۹:۰۰ الی ۱۵:۰۰ روز‌های یکشنبه، دوشنبه و سه شنبه، از ساعت ۰۹:۰۰ الی ۱۲:۰۰ روز‌های چهارشنبه هر هفته به غیر از روز‌های پنج شنبه، جمعه، ایام تعطیلات رسمی و همچنین روز‌های قبل و بعد از تعطیلات چند روزه به دلیل اجرای عملیات تامین، نگهداری و کالیبراسیون سامانه‌های ثبت تخلف، از کیلومتر ۵۰۰+۰۰ الی ۰۰+۳۸، تردد همزمان با اجرای عملیات با محدودیت و رعایت جوانب احتیاط انجام می‌شود.

۸- آزادراه کرج-تهران، واقع در استان البرز از مورخ ۳۰ فروردین ۱۴۰۲ لغایت ۳۰ شهریور ۱۴۰۲، از ساعت ۱۲:۰۰ الی ۱۵:۰۰ روز‌های شنبه، از ساعت ۰۹:۰۰ الی ۱۵:۰۰ روز‌های یکشنبه، دوشنبه و سه شنبه، از ساعت ۰۹:۰۰ الی ۱۲:۰۰ روز‌های چهارشنبه هر هفته به غیر از روز‌های پنج شنبه، جمعه، ایام تعطیلات رسمی و همچنین روز‌های قبل و بعد از تعطیلات چند روزه به دلیل اجرای عملیات بهسازی و تعریض، از کیلومتر ۰ الی ۶، تردد همزمان با اجرای عملیات با محدودیت و رعایت جوانب احتیاط انجام می‌شود.

۹- آزادراه کرج-قزوین (باند شمالی)، واقع در استان البرز از مورخ ۳۰ فروردین ۱۴۰۲ لغایت ۲۰ شهریور ۱۴۰۲، از ساعت ۰۹:۰۰ الی ۱۵:۰۰ روز‌های شنبه، یکشنبه، دوشنبه و سه شنبه هر هفته به غیر از روز‌های چهارشنبه، پنج شنبه، جمعه، ایام تعطیلات رسمی و همچنین روز‌های قبل و بعد از تعطیلات چند روزه، به دلیل اجرای عملیات درزگیری و لکه گیری و روکش آسفالت توپکا، از کیلومتر ۱۲ الی ۲۳، تردد همزمان با اجرای عملیات با محدودیت و رعایت جوانب احتیاط انجام می‌شود.

۱۰- آزادراه قزوین-کرج (باند جنوبی)، واقع در استان البرز از مورخ ۳۰ فروردین ۱۴۰۲ لغایت ۲۰ شهریور ۱۴۰۲، از ساعت ۰۹:۰۰ الی ۱۵:۰۰ روز‌های یکشنبه، دوشنبه و سه شنبه هر هفته به غیر از روز‌های شنبه، چهارشنبه، پنج شنبه، جمعه، ایام تعطیلات رسمی و همچنین روز‌های قبل و بعد از تعطیلات چند روزه، به دلیل اجرای عملیات لکه گیری و روکش آسفالت، از کیلومتر ۳۸ الی ۴۸، تردد همزمان با اجرای عملیات با محدودیت و رعایت جوانب احتیاط انجام می‌شود.

۱۱- محور قزلحصار (حدفاصل پل راه آهن تا کیان مهر و بلعکس)، واقع در استان البرز از مورخ ۳۰ فروردین ۱۴۰۲ لغایت ۲۰ شهریور ۱۴۰۲، از ساعت ۰۹:۰۰ الی ۱۵:۰۰ روز‌های شنبه تا چهارشنبه هر هفته به غیر از روز‌های پنج شنبه، جمعه، ایام تعطیلات رسمی و همچنین روز‌های قبل و بعد از تعطیلات چند روزه به دلیل اجرای عملیات بهسازی و تعریض محور، از کیلومتر ۰ الی ۶، تردد همزمان با اجرای عملیات با محدودیت و رعایت جوانب احتیاط انجام می‌شود.

۱۲- محور سوادکوه (محدوده پلیس راه سوادکوه)، واقع در استان مازندران از مورخ ۵ اردیبهشت فروردین ۱۴۰۲ لغایت ۱۰ خرداد ۱۴۰۲، بصورت ۲۴ ساعته، به دلیل اجرای عملیات نصب سازه سامانه توزین درحال حرکت، از کیلومتر ۲۰۰+۵۸ الی ۵۰۰+۵۹، انسداد ۲۴ ساعته یک خط عبوری و تردد همزمان با اجرای عملیات با محدودیت و رعایت جوانب احتیاط از خط دیگر امکان پذیر است.

۱۳- محور کندوان (محدوده پایین سیاه بیشه بعد از پل اوجانلو)، واقع در استان مازندران از مورخ ۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ لغایت ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۲، از ساعت ۰۸:۰۰ الی ۱۷:۰۰ روز‌های یک شنبه، دوشنبه و سه شنبه هر هفته به غیر از روز‌های شنبه، چهارشنبه، پنج شنبه، جمعه، ایام تعطیلات رسمی و همچنین روز‌های قبل و بعد از تعطیلات چند روزه، به دلیل اجرای عملیات احداث، تعمیر و مرمت دیوار و ابنیه فنی، از کیلومتر ۱۰۰+۶۵ الی ۱۰۰+۶۵، محور فوق مسدود بوده و تردد از محور‌های جایگزین هراز و سوادکوه انجام می‌شود.

۱۴- محور تهران – فیروزکوه (باندجنوبی)، واقع در استان مازندران از مورخ ۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ لغایت ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۲، از ساعت ۱۲:۰۰ الی ۱۸:۰۰ روز‌های شنبه، از ساعت ۰۷:۰۰ الی ۱۸:۰۰ روز‌های یک شنبه، دوشنبه و سه شنبه، از ساعت ۰۷:۰۰ الی ۱۲:۰۰ روز‌های چهارشنبه هر هفته به غیر از روز‌های پنج شنبه، جمعه، ایام تعطیلات رسمی و همچنین روز‌های قبل و بعد از تعطیلات چند روزه، به دلیل اجرای عملیات روکش آسفالت (اسلاری سیل)، تعمیر و مرمت دیوار و ابنیه فنی، از کیلومتر ۵۲ الی ۱۴۴، تردد همزمان با اجرای عملیات با محدودیت و رعایت جوانب احتیاط انجام می‌شود.

ب) سایر محورها: 

ایلام:

۱- محور ایلام-حمیل، واقع در استان ایلام از مورخ ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ لغایت ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۲، بصورت ۲۴ ساعته، به دلیل اجرای عملیات آتشباری، از کیلومتر ۰۰+۳۰ الی ۰۰+۳۴، محور فوق مسدود بوده و تردد ازمحور‌های جایگزین ۱) ایلام-ایوان-گردونه قلاجه-رفت و برگشت و ۲) شباب-سرابله-آسمان آباد-گردنه قلاجه-ایوان-ایلام انجام می‌شود. 

بوشهر:

۱- محور کمربندی کنگان-دوراهک، واقع در استان بوشهر از مورخ ۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ لغایت ۳۱ تیر ۱۴۰۲، از ساعت ۰۶:۰۰ الی ۱۸:۰۰، به دلیل اجرای عملیات احداث تقاطع غیرهمسطح بی بی حبش شهرستان کنگان، از کیلومتر ۷۰۰+۶ الی ۵۵۰+۷، تردد همزمان با اجرای عملیات با محدودیت و رعایت جوانب احتیاط از کنارگذر احداثی انجام می‌شود.

۲- محور اهرم - برازجان (محدوده روستای اشکالی - سمل شهرستان تنگستان)، واقع در استان بوشهر از مورخ ۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ لغایت ۳۱ خرداد ۱۴۰۲، از ساعت ۰۶:۰۰ الی ۱۸:۰۰، به دلیل اجرای عملیات آسفالت قشر توپکا، از کیلومتر ۴۴۷+۱۹ الی ۴۰۰+۳۰، تردد همزمان با اجرای عملیات با محدودیت و رعایت جوانب احتیاط از کنارگذر احداثی صورت می‌پذیرد.

چهارمحال و بختیاری:

۱- محور بروجن - لردگان - ایذه، واقع در استان چهارمحال و بختیاری از مورخ ۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ لغایت ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۲، بصورت ۲۴ ساعته، به دلیل اجرای عملیات تعمیرات روشنایی تونل‌های کارون ۴ و تونل الغدیر، از کیلومتر ۰ الی ۴۵ محوره لردگان –ایذه و از کیلومتر ۰ الی ۱۰۰ محوره بروجن - لردگان، تردد همزمان با اجرای عملیات با محدودیت و رعایت جوانب احتیاط با هدایت ترافیک به لاین مجاور انجام می‌شود.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *