کنعانی: پایان نکبت و روز آزادی فلسطین نزدیک است

۰۸ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۱:۴۲:۰۱
کد خبر: ۴۷۰۹۶۰۲
دسته بندی‌: حقوق بشر ، عمومی
کنعانی: پایان نکبت و روز آزادی فلسطین نزدیک است
سخنگوی وزارت امور خارجه گفت که رژیم آپارتاید صهیونیستی امروز بیش از پیش دچار تشتت، اضمحلال درونی و بحران هویت جعلی خویش است و پایان نکبت و روز آزادی فلسطین نزدیک است.

خبرگزاری میزان – ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت امور خارجه، در پیامی توییتری نوشت: روز تأسیس رژیم شوم اسرائیل، روز اشغال یک کشور و سرزمین ملتی دیگر (فلسطین) است که از آن به «روز نکبت» (یوم النکبه) یاد می‌کنند.

کنعانی افزود: برخلاف آنچه صهیونیست‌ها و حامیان غربی آن‌ها می‌گویند، اسرائیل یک دولت دمکراتیک نیست که در سرزمینی بدون ملت شکل گرفته باشد، بلکه ارتشی اشغالگر است که بر سرزمین ملتی دیگر مسلط شده و دولتی قومی و نژادی تشکیل داده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه با اشاره به حمایت‌های آمریکا و غرب از رژیم صهیونیستی نوشت: آمریکا و اروپا می‌بایست از خود شرمنده باشند که هم در اشغال سرزمین یک ملت کمک کردند، هم در تأسیس یک دولت نژادی مشارکت تعیین کننده داشتند و هم ۷۵ سال چشم خود را بر فاحش‌ترین جنایات ضدبشری این رژیم غاصب بسته اند و در کنار ظالم و ضد مظلوم ایستادند.

وی تاکید کرد: برغم ظلم ۷۵ ساله بر ملت مظلوم فلسطین، رژیم آپارتاید امروز بیش از پیش دچار تشتت، اضمحلال درونی و بحران هویت جعلی خویش است و پایان نکبت و روز آزادی فلسطین نزدیک است.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *