آغاز ساخت مجموعه پتروپالایش بختیاری در آینده نزدیک

15:36 - 07 ارديبهشت 1402
کد خبر: ۴۷۰۹۵۵۷
دسته بندی: اقتصاد ، عمومی
آغاز ساخت مجموعه پتروپالایش بختیاری در آینده نزدیک
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در سفر دوم رئیس‌جمهور، بر اساس پیگیری‌های صورت گرفته و کمک ویژه معاون اوّل، مقرر شد مجموعه پتروپالایش بختیاری نیز تأمین منابع و مطالعات آن کامل و عملیات اجرایی آغاز شود.

خبرگزاری میزان - به گزارش مرکز روابط‌عمومی و امور بین‌الملل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، «سیدصولت مرتضوی» نماینده تام‌الاختیار رئیس‌جمهور در بازدید از مجتمع پتروشیمی مسجدسلیمان اظهار کرد: کارخانه پتروشیمی مسجدسلیمان یکی از افتخارات نظام جمهوری اسلامی است که برای رفع بخشی از محرومیت در این منطقه با سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی کشوری و البته مشارکت بخش خصوصی اجرا شد.

وی افزود: پیش از انقلاب اسلامی، صنایع پتروشیمی به اندازه انگشتان یک دست نبود، ولی اکنون مجتمع عظیم پتروشیمی مسجدسلیمان نشان از توانستن است. توانستنی که توسط کارگران ایرانی رقم خورده است.

مرتضوی خاطرنشان ساخت: امروز ما شاهد رشد تولید هستیم. همکاران ما وعده دادند که حداقل ۱۵ درصد در سال ۱۴۰۲، این کارخانه رشد داشته باشد و به وضعیت اسمی و حتی امکان رسیدن به بالاتر از ظرفیت اسمی را دارد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: این کارخانه باید حدود ۲ میلیون تُن اوره و آمونیاک تولید کند و بر اساس گزارشات داده شده، تولید فعلی به میزان یک میلیون و ۵۲۰ هزار تن است که این ظرفیت به دو میلیون تن خواهد رسید و امیدواریم به ظرفیت اسمی برسد. البته مباحثی نیز وجود دارد و در این راستا وزیر اقتصاد بازدیدی خواهد داشت و گرفتاری‌ها را برطرف می‌کند.

وی با تأکید بر حضور مداوم مدیران پالایشگاه پتروشیمی در محل کارخانه، افزود: جلسات هیأت‌مدیره پتروشیمی باید در مسجدسلیمان برگزار شود و مدیران پالایشگاه تمام‌وقت پای کار باشند.

مرتضوی ادامه داد: ما تمام‌قد پای کار پتروشیمی مسجدسلیمان هستیم. در سفر دوم رئیس‌جمهور، بر اساس پیگیری‌های صورت گرفته و کمک ویژه معاون اوّل، مقرر شد مجموعه پتروپالایش بختیاری تأمین منابع و مطالعات آن کامل شود و در آینده نزدیک عملیات اجرایی آن آغاز شود؛ این طرح، طرح بسیار بزرگی است و بالغ بر ۴ میلیارد یورو منابع ارزی و ریالی نیاز دارد.

وی در پاسخ به سؤال خبرنگار در خصوص مشکل عدم پرداخت اقساط و تأمین نشدن پول برق و گاز شرکت عنوان کرد: قطعاً وظیفه ما پیگیری و حل مشکلات است. البته نباید پروژه به اینجا می‌رسید باید علل و عوامل بررسی شود، اما در هرحال به هر طریقی باید مشکل حل شود. ما آمادگی داریم برای رفع مشکلات به صورت ماهانه جلسه برگزار کنیم و وزیر اقتصاد نیز برای این موضوع آمده است.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *