رئیس قوه قضاییه: اقدامات مقابله‌ای و بازدارنده در مقوله مقابله با جرم سرقت باید با قدرت و قوت بیشتری ادامه یابد

۳۰ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۰:۰۹:۴۳
کد خبر: ۴۷۰۸۳۴۲
دسته بندی‌: قضایی ، حقوقی
رئیس قوه قضاییه: اقدامات مقابله‌ای و بازدارنده در مقوله مقابله با جرم سرقت باید با قدرت و قوت بیشتری ادامه یابد
رئیس قوه قضاییه گفت: در مقوله سرقت تجهیزات و تأسیسات زیرساختی مرتبط با برق و آب و گاز و مخابرات، نباید صرفاً به ارزش مادی این تجهیزات و تأسیسات توجه شود.

خبرگزاری میزان_ به گزارش مرکز رسانه قوه قضاییه، جلسه بررسی، پیشگیری و مقابله با آسیب‌های اجتماعی با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای و مسئولان ذیربط در دستگاه قضایی و سایر بخش‌ها برگزار شد.
رئیس قوه قضاییه در این جلسه پس از استماع مطالب و گزارشات مسئولان ذیربط، دستورات و توصیه‌های مهمی را درخصوص پیشگیری و مقابله با آسیب‌های اجتماعی در راستای تأمین و ارتقای مقوله امنیت روانی مردم مطرح کرد.

رئیس دستگاه قضا طی سخنانی در این جلسه، بیان داشت: در مقوله سرقت، بحث فقط بر سر خسارت مادی و مالی که به فرد وارد می‌شود نیست؛ در اینجا، موضوع مهم دیگر، تهدید امنیت روانی مردم و ترس و دلهره‌ای است که بر فرد مالباخته و خانواده او وارد می‌شود؛ لذا توجه به این جنبه از جرم سرقت نیز مورد تاکید است.

رئیس عدلیه با قدردانی از اقدامات فراجا به منظور مقابله با سرقت و کیف‌قاپی، اظهار داشت: اقدامات مقابله‌ای و بازدارنده در مقوله مقابله با جرم سرقت، هم از ناحیه فراجا و هم از ناحیه دستگاه قضایی و قضات دادسرا و دادگاه‌ها باید با قدرت و قوت بیشتری ادامه یابد.

حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای در ادامه با اشاره به سرقت بعضی از تجهیزات و زیرساخت‌های مرتبط با تأسیسات شهری برق و آب و گاز و مخابرات و خساراتی که از این ناحیه به زندگی مردم و صاحبان مشاغل، حرف، کسبه و بنگاه‌های تولیدی وارد می‌آید، گفت: در مقوله سرقت تجهیزات و تأسیسات زیرساختی مرتبط با برق و آب و گاز و مخابرات، نباید صرفاً به ارزش مادی این تجهیزات و تأسیسات توجه شود؛ مثلا گفته شود فلان مقدار سیم برق یا کابل برق، توسط سارق به سرقت رفت؛ بلکه در این مقوله باید خسارات ناشی از سرقت و تخریب این تجهیزات که به زندگی و کسب و کار مردم وارد می‌شود، در اتخاذ اقدامات و صدور آرای قضایی بازدارنده، مورد لحاظ قرار گیرد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha