بیش از ۳۸۶ میلیارد ریال اموال موجود در انبار‌های اموال تملیکی کرمان به فروش رسید

10:44 - 29 فروردين 1402
کد خبر: ۴۷۰۸۱۳۴
دسته بندی: قضایی ، حقوقی
بیش از ۳۸۶ میلیارد ریال اموال موجود در انبار‌های اموال تملیکی کرمان به فروش رسید
رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: با صدور دستورات لازم قضایی جهت تعیین تکلیف اموال دولت طی سال گذشته ۳۸۶ میلیارد و ۹۵۰ میلیون و ۵۳ هزار و ۹۸۱ ریال اموال موجود در انبار‌های سازمان جمع آوری و نگهداری اموال تملیکی به فروش رسیده است. 

خبرگزاری میزان - حجت الاسلام و المسلمین ابراهیم حمیدی اظهار کرد: تعداد پرونده‌های متشکله در سال ۱۴۰۰، دو هزار و ۳۸۵ فقره پرونده بوده که به صورت تقریبی ۳۰۰ فقره مربوط به کالا‌های بادوام و مابقی مربوط به پرونده‌های متعلقات سوخت بوده که عمدتا فاقد ارزش بوده اند. 

وی افزود: بنا به اعلام اداره کل جمع آوری و نگهداری اموال تملیکی در استان کرمان طی سال گذشته، علاوه بر کالا‌های به فروش رفته، کالا‌های غیرقابل مصرف نیز به میزان ۸۷ میلیارد و ۵۱۶ میلیون و ۸۴۶ هزار و ۴۰۶ ریال در راستای حفظ سلامت مردم معدوم شده است که با این اقدام ۴۳۴ فقره پرونده تعیین تکلیف شده است. 

رئیس کل دادگستری استان کرمان تصریح کرد: میزان استرداد پرونده‌های موجود در اداره کل جمع آوری و نگهداری اموال تملیکی و واگذاری کالا‌ها به اشخاص حقیقی و حقوقی به تعداد ۲۵۷ فقره پرونده و ارزش ریالی آن ۵۴۴ میلیارد و ۳۸۶ میلیون و ۶۶۴ هزار و ۴۵۶ ریال بوده است. 

وی در ادامه گفت: با صدور دستورات لازم قضایی جهت تعیین تکلیف اموال دولت طی سال گذشته ۳۸۶ میلیارد و ۹۵۰ میلیون و ۵۳ هزار و ۹۸۱ ریال اموال موجود در انبار‌های سازمان جمع آوری و نگهداری اموال تملیکی به فروش رسیده است. 

حجت الاسلام و المسلمین حمیدی، تامین فضای مناسب برای انبار‌های اموال تملیکی در استان و نیز تامین نیروی انسانی مورد نیاز این اداره کل را نیز مورد تاکید قرار داد واظهارکرد: برخی از کالا‌های موجود در انبار‌های اموال تملیکی در استان کرمان به دلیل خلاء قانونی تعیین تکلیف نشده و باید برنامه ریزی‌های مورد نیاز کشوری به منظور تعیین تکلیف این کالا‌ها صورت گیرد.

انتهای پیام/

 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *