تقدیر از مدیران شبکه یک با حضور معاون اجتماعی ناجا

11:37 - 02 ارديبهشت 1394
کد خبر: ۴۷۰۸۱
دسته بندی: فرهنگی ، عمومی
خبرگزاری میزان: روز گذشته در نشستی که در محل موسسه ناجی هنر برگزار شد، سردار سعید منتظرالمهدی، معاون اجتماعی نیروی انتظامی از مدیرشبکه یک سیما به خاطر پخش برنامه "بیراهه" قدردانی کرد.

: روز گذشته در نشستی که در محل موسسه ناجی هنر برگزار شد، سردار سعید منتظرالمهدی، معاون اجتماعی نیروی انتظامی از مدیرشبکه یک سیما به خاطر پخش برنامه "بیراهه" قدردانی کرد.

به گزارش خبرنگار رادیو تلویزیون ، در این نشست که "فضل الله شریعت پناهی "مدیرگروه اجتماعی شبکه یک سیما، "مجید هاشمی فرا" مدیرپخش و "محمد مهدی فرودگاهی" مدیرتامین برنامه شبکه یک نیز حضور داشتند، درباره مستند بیراهه و راههای ارتقای کیفی این برنامه نکاتی بیان شد.


در ابتدای این نشست پس از پخش کلیپی از برنامه های پخش شده بیراهه درخصوص سرقت خودرو، داروهای ماهواره ای، قتل های آنی، سرقت منزل، فریب دختران در شبکه های اجتماعی، شیشه و ماموران قلابی، معاون اجتماعی نیروی انتظامی ضمن تشکر از محمد احسانی به خاطر حضور در این جلسه، این حضور را نشان دهنده اهمیت رسانه ملی بخصوص شبکه یک نسبت به امر اطلاع رسانی برابر جرائم اجتماعی دانست و افزود: پخش برنامه هایی مانند مستند بیراهه درکاهش سرقت و جرم جنایت درجامعه تاثیر بسزایی خواهد داشت.


سردار "سعید منتظرالمهدی" ادامه داد: ما همچنان خواستار ادامه پخش این مستند از شبکه یک هستیم اما تنها نگرانی ما این است که با پخش این مستند، نا امنی ها در جامعه افزایش یابدکه ان شاالله با اضافه شدن چاشنی هنرهای تصویری و رعایت ظرایف تدوین و پخش، این تردیدها نیز از بین برود.


مدیرعامل موسسه ناجی هنر همچنین از آغاز پخش سری جدید انیمیشن سیا ساکتی از شبکه یک سیما خبر داد و افزود: تاکنون دو سه قسمت از این انیمیشن به روی آنتن رفته است که ما از جناب آقای احسانی درخواست داریم با توجه به تاثیرگذاری این انیمیشن در افکار عمومی و مخاطبان درصورت امکان ما بین سریال های شبانگاهی شبکه یک، یک نوبت دیگر انیمیشن سیا ساکتی پخش شود.


در ادامه این جلسه مدیرشبکه یک سیما هم گفت: اساس همکاری ما با نیروی انتظامی آرامش بخشی در جامعه بخصوص بین مخاطبان است. هدف ما هم از پخش برنامه های مانند مستند بیراهه، افزایش آگاهی مردم نسبت به سواستفادهای شیادان در حوزه های گوناگون و معرفی روشهای پیشگیری و ترویج امنیت درکشور است.


محمد احسانی تصریح کرد: یکی از برنامه های ما در شبکه این است که برنامه های مربوط به حوزه نیروی انتظامی را از صرف برنامه های ویژه و مستقیم عملکرد پلیس به سمت حضور در برنامه های پربیننده شبکه و ارائه غیرمستقیم پیام سوق دهیم.


مدیرشبکه یک سیما در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به راه اندازی گروه کودک، افزود: تولید برنامه هایی با مضامین پلیسی برای کودکان و با زبان آنها در آینده این کودکان بسیار تاثیر گذار خواهد بود به گونه ای که برنامه های آموزشی که الان برای جامعه کودکان پخش می شود 10 تا 15 سال دیگر در قالب هنجارهای اجتماعی آنها بروز خواهد کرد.


آقای احسانی درباره حضور مسولان ناجا در برنامه های مختلف سیما هم گفت: حضور افرادی از پلیس در سیما خوب است ولی باید حجم آن متناسب بوده و منجر به ضدتبلیغ نشود همچنین با برنامه ریزی درست و انتخاب ماموران زبده و خوش صحبت در انتقال مفاهیم امنیتی، به جذابیت ها و اثرگذاری آن در بین مخاطبان افزود.


او تصریح کرد: می طلبد تا افرادی از نیروی انتظامی برای حضور در برنامه های سیما انتخاب شوند که از فن بیان خوب در انتقال مسایل مختلف برخوردار باشند که در این راستا حتی می توان از افسران و ماموران زن نیروی انتظامی هم بهره برد.


مدیر شبکه یک همچنین به ضرورت ورود طنز به حوزه پلیس اشاره کرد و افزود: تاثیرگذاری طنز در انتقال نکات آموزشی غیرقابل انکار است و وجود دست مایه هایی از طنز در سریال های پلیسی قطعا در جذب بیشتر بیننده موثرتر خواهد بود.


محمد احسانی در پایان گفت: ما در حال تنظیم جدول پخش برنامه های شبکه یک هستیم و هدف ما این است که برنامه ها را دقیقا در همان ساعت مقرر به روی آنتن ببریم بطوریکه برنامه ها را مانند پخش سریال های شبانگاهی که راس ساعت 22 پخش می شود، سر وقت پخش کنیم. برنامه بیراهه هم تا روزهای آینده و با تعیین کد جدید پخش، بصورت هفتگی و در ساعت و روز معین پخش خواهد شد.


در ادامه این نشست مدیرگروه اجتماعی شبکه یک سیما هم در باره زمان پخش مستند بیراهه گفت: پیشنهاد ما این است که این مستند به جای پخش یک برنامه 30 دقیقه ای در هفته به 15 دقیقه کاهش یافته ولی دوبار در هفته پخش شود چرا که اثرگذاری مستندهای آموزشی در حوزه های اجتماعی در تایم های کوتاه، اثربخش تر است.


فضل الله شریعت پناهی همچنین پیشنهاد داد به منظور ارتقای کیفی مستند بیراهه به غیر از مسولان و فرمانده های عملیات، از حضور اساتید دانشگاه و روانشناسان و آسیب شناسان هم بهره برد، چرا که این افراد می توانند ضمن واکاوی علل بروز جرائم اجتماعی در کشور، نکات دقیق آموزشی و شهروندی را به بینندگان منتقل کنند.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *