در تالار چهارسو تئاتر شهر صورت گرفت؛

تجلیل از قطب الدین صادقی در افتتاحیه تئاتر «مردمان خشمگین»

۲۸ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۹:۴۱
کد خبر: ۴۷۰۷۹۶۶
تجلیل از قطب الدین صادقی در افتتاحیه تئاتر «مردمان خشمگین»
گروه اجرایی نمایش «مردمان خشمگین» به کارگردانی ایرج افشاری طی اولین اجرای عمومی این اثر نمایشی از قطب الدین صادقی نویسنده، کارگردان، پژوهشگر و مدرس تئاتر قدردانی کرد.

خبرگزاری میزان- به گزارش روابط عمومی مجموعه تئاتر شهر، اجرای نمایش «مردمان خشمگین» به کارگردانی ایرج افشاری شامگاه روز یکشنبه بیست و هفتم فروردین ماه با حضور تعدادی ازهنرمندان شناخته شده تئاتر کشورمان از جمله قطب الدین صادقی، آتش تقی پور، مهدی زمین پرداز، ناصرعاشوری، ناصر آویژه اجرای خود را در تالار چهارسو مجموعه تئاتر شهر آغازشد.

ایرج افشاری کارگردان نمایش «مردمان خشمگین» پس از پایان اولین اجرای این اثر نمایشی ضمن قدردانی از حضور تماشاگران و هنرمندانی که در این اجرا حضور پیدا کردند، توضیح داد: امشب می‌خواهم از هنرمندی صحبت کنم که اعتقاد دارم در کنار نام‌های بزرگی، چون حمید سمندریان، علی رفیعی و بهرام بیضایی برای نسل من از ارکان اصلی تئاتر ایران محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: نسل من از هنرمندانی، چون قطب الدین صادقی همواره آموخته و می‌آموزد، او به ما یاد داد که حتی درسخت‌ترین شرایط هم فقط کار کنیم. او بر این باور است که فقط حضور در صحنه چاره ساز است و امشب بسیار خوشحالیم که چنین هنرمند ارزنده‌ای شاهد به صحنه رفتن اجرای تعدادی از شاگردانش است. من با اجازه شما تماشاگران و گروه، اجرای اول نمایش «مردمان خشمگین» را به دکتر قطب الدین صادقی، قطب تئاتر ایران تقدیم می‌کنم.

قطب الدین صادقی هم ضمن قدردانی از گروه اجرایی نمایش «مردمان خشمگین» بیان کرد: من خودم را شایسته این توصیف‌ها نمی‌دانم، چرا که من وظیفه ام را انجام داده ام. اما خوشحالم که ایرج افشاری این گروه جدی را دور هم جمع کرد و شب جذابی را برای ما فراهم آورد. من از او به دلیل انتخاب نمایشنامه هم قدردانی می‌کنم. چون اعتقاد راسخ دارم جستجوی حقیقت یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های جامعه مدنی است. جامعه‌ای که در پی کشف حقیقت نباشد، جامعه‌ای مرده است. اساسا یکی از ویژگی‌های جامعه نوین و پویا این است که خودآگاهی برناخودآگاهی اش چیره باشد.

وی افزود: ما هرکاری می‌کنیم فقط به خاطر این است که می‌خواهیم با «خودآگاهی»، «ناخودآگاهی» را کنترل کنیم. پس هرقدر ما بتوانیم این رویکرد را در خودمان تقویت کنیم و بکوشیم تا به حقیقت دست پیدا کنیم، انسانی‌تر زندگی کرده ایم و می‌توانیم ببالیم در دنیایی هستیم که انسان هنوز با همه ارزش هایش وجود داشته و زندگی کرده است. امشب نیز تماشای این نمایش برایم لذت بخش بود، چون جستجوی حقیقت همیشه من را به هیجان می‌آورد.

نمایش «مردمان خشمگین» به نویسندگی رجینالدرز، کارگردانی ایرج افشاری اصل و بازی علیرضا جلالی تبار، آرزو افشار، بهرام سروری نژاد، محسن افشار، سیاوش جامع، زری کریمی، کاظم برزگر، امیرعدل پرور، امیر موسوی، علی نکته سنج، سمیرا سهرابی، سینا صبحی، ایلیار افشاری اصل، پارمیدا افشار ساعت ۲۰:۳۰ با مدت زمان ۹۰ دقیقه و قیمت بلیت ۱۰۰ هزار تومان در تالار چهارسو تئاتر شهر روی صحنه می‌رود.

در خلاصه داستان نمایش آمده است: نوجوانی محکوم به اعدام شده است. هیات منصفه منتخب مردم پرونده را دوباره مورد بررسی قرار می‌دهند تا بلکه بتوانند نوجوان را از مرگ نجات دهند.

تجلیل از قطب الدین صادقی در افتتاحیه تئاتر «مردمان خشمگین»

انتهای پیام/


برچسب ها: تئاتر

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *