اخراج ۱۴۷۰۰ کارگر و تعطیلی ۵ کارخانه جنرال موتورز آمریکا

۰۶ آذر ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۳:۰۹
کد خبر: ۴۷۰۷۸۸
جنرال موتورز بزرگترین شرکت خودروسازی آمریکا اعلام کرد که قصد دارد ۵ کارخانه خود را در سراسر این کشور تعطیل کند.
جنرال موتورز ۱۴۷۰۰ کارگر را اخراج می کندبه گزارش گروه بین الملل به نقل از فرست پست، جنرال موتورز بزرگترین شرکت خودروسازی آمریکا اعلام کرد که قصد دارد ۵ کارخانه خود را در سراسر آمریکا تعطیل کند.

بزرگترین شرکت خودروسازی آمریکا ضمن اعلام طرح خود برای تعطیلی چند کارخانه تولیدی این شرکت در سراسر آمریکا و کاهش دستمزد کارگران و تعداد نیروی کار خود، از اخراج ۱۴۷۰۰ تن از کارگران خود خبر داد. 

این شرکت خودرو ساز بزرگ آمریکایی مستقر در دیترویت درصدد است خط تولید کادیلاک CT۶ و بیوک لاکراس در دیترویت، خط تولید شورولت کروز در اوهایو، همچنین کارخانه تولید شورولت ایمپالا در انتاریوی کانادا و دو کارخانه دیگر در میشیگان و بالتیمور را تعطیل کند.

این شرکت اعلام کرد قصد دارد ۱۵ درصد از نیروی کار خود را نیز کاهش دهد. این کاهش نیرو شامل ۸۱۰۰ کارمند اداری است که برخی از آنان بازخرید و برخی دیگر از بازنشسته اعلام می‌شوند.

این تصمیم جنرال موتورز در پی کاهش فروش خودرو‌های سنتی بنزینی این شرکت در بازار جهانی اتخاذ شد. 

به گزارش رویترز، اعلام سیاست‌های جدید این شرکت بزرگ خودروساز آمریکایی در تولید خودرو موجب بروز انتقادات گسترده‌ای از دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا شده است. منتقدان می‌گویند سیاست‌های ترامپ این شرکت را با چنین خطراتی مواجه کرده است. رسانه‌های آمریکایی خبر داده اند که ترامپ با ابراز نارضایتی از این تصمیم مدیران جنرال موتورز در تعطیلی کارخانه مستقر در اوهایو به «ماری باررا» مدیر اجرایی این شرکت گفت درصدد تولید خودروی جدیدی در اوهایو باشند.
 
پیشتر از این و در تابستان سال جاری ترامپ در تجمعی در نزدیکی کارخانه جنرال موتورز در ایالت اوهایو به مردم گفت خانه هایشان را نفروشند، زیرا "مشاغل باز خواهند گشت"، " همه آن ها باز خواهند گشت".
 
اوهایو در انتخابات ۲۰۲۰ ایالتی کلیدی برای ترامپ محسوب می‌شود.

مدیران شرکت جنرال موتورز به اظهارات ترامپ درباره ادامه فعالیت این شرکت در اوهایو تاکنون واکنشی نشان نداده اند و تنها با اعلام این که این شرکت کارخانه‌های دیگری به غیر از خودروسازی در ایالت اوهایو دارد، بسنده کرده اند.
 
کاهش ۱۵ درصدی حقوق و دستمزد برای ۵۴ هزار کارگر این شرکت اجرایی خواهد شد. ۳۰۰۰ کارگر در کانادا و ۳۶۰۰ کارگر در آمریکا کار خود را به طور کامل از دست خواهند داد. بیش از ۶۰۰۰ کارگر کارخانه‌های تعطیل شده فرصت شغلی خود را به طور کامل در آمریکا و کانادا از دست خواهند داد.
 
جنرال موتورز به ۱۸ هزار تن از کارگرانی که بیش از ۱۰ سال سابقه کار دارند پیشنهاد بازخرید یا بازنشستگی داده است. این شرکت هنوز اعلام نکرد که چه تعداد از این افراد پیشنهاد بازخرید یا بازنشستگی را پذیرفته اند.

این شرکت انتظار دارد با این اقدامات هزینه‌های شرکت از ۳ میلیارد دلار به ۳.۸ میلیارد دلار برسد که شامل ۱.۸ میلیارد دلار پرداخت برای بازنشستگی خواهد بود.
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *