اظهارات محسن رضایی درباره نقشه اسرائیل برای حمله به ایران

11:04 - 27 فروردين 1402
کد خبر: ۴۷۰۷۷۷۲
دسته بندی: فضای مجازی ، عمومی
اظهارات محسن رضایی درباره نقشه اسرائیل برای حمله به ایران
معاون اقتصادی رئیس‌جمهور با روایتی از فشار و محاصره اقتصادی دشمنان علیه ایران گفت: در کشور ما ضعف‌ها و اشکالاتی است، اما کسانی که پشت صحنه ایستاده‌اند و برنامه‌ریزی می‌کنند هدفشان جلوگیری از شکست محاصره اقتصادی است.

خبرگزاری میزان - محسن رضایی معاون اقتصادی رئیس‌جمهور در جمع همرزمان و ایثارگران سپاه پاسداران انقلاب اسلامی استان لرستان ضمن ابراز تسلیت شهادت مولای موحدین حضرت امیرالمؤمنین علی علیه السلام اظهار داشت: قوم لر از اقوام اصیل ایرانی است که از نهاوند و ملایر گرفته تا بروجرد و خرم‌آباد و الیگودرز و درود و کوهدشت؛ از چهارمحال و بختیاری و فارسون و اردل و لردگان، تا شهر‌های شمال خوزستان یعنی ایذه و مسجدسلیمان و تا یاسوج و دهدشت و دوگنبدان و ممسنی، در پهنه ده استان زندگی می‌کنند و همیشه کانون دفاع از ایران بوده و همواره در قلب ایران حضور چندهزارساله داشته‌اند و همیشه در خط مقدم دفاع از ایران و اسلام بوده‌اند.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری چند سال پیش در یادواره شهید علیمردان خان تعبیر زیبایی از قوم لر با این مضمون داشتند که: "قوم بختیاری و لُرها جزء بهترین و باوفاترین اقوام ایرانی هستند و به صفت صداقت، شجاعت، غیرت، صفا و پایداری بر عقائد اسلامی و شیعی شناخته می‌شوند. "

رضایی گفت: ما افتخار می‌کنیم و وظیفه خود می‌دانیم که با همه وجود از ایران و اسلام دفاع کنیم و هیچ‌گاه زیر بار ظلم و ستم و تجاوز به ایران نرفته‌ایم و من افتخار می‌کنم که جزو این قوم پرافتخار ایران اسلامی هستم.

معاون اقتصادی رئیس جمهور با اشاره به شرایط کشور گفت: همه اقوام ایرانی به‌ویژه قوم پرافتخار لر باید در صحنه باشند تا ایران بتواند از این شرایط عبور کند. توافق هسته‌ای ایران با قدرت‌های بین‌المللی یک نرمش قهرمانانه بوده است و ایران از بسیاری از خواسته‌های خود گذشت کرد تا تحریم‌ها و محاصره اقتصادی برطرف شود؛ اما به‌خلاف توافق بین‌المللی برجام یک آدم قلدر به‌نام ترامپ آمد و این توافق را کنار زد و علاوه بر تحریم‌های قبلی که قبل از برجام وجود داشت، روزی نبود که یک تحریم جدید علیه ایران وضع نکند و حتی بایدن هم از ابتدای سر کار آمدن تحریم و محاصره اقتصادی شدیدی علیه فروش نفت، کشتیرانی، بنادر ایران، تاجران و شرکت‌های ایرانی اعمال کرد و بسیار امیدوار بودند و فکر می‌کردند ایران به‌زودی تسلیم آن‌ها می‌شود، همان‌طور که آمریکا و اروپا و شوروی چنین رویدادی در ابتدای انقلاب اسلامی با جنگ تحمیلی ایجاد کردند. آن‌ها رژیم بعث را تحریک به حمله به ایران کردند و در حالی که رژیم بعث خرمشهر را گرفته و آبادان را محاصره کرده و در چندکیلومتری اهواز بود و از مرز‌های ایلام و کرمانشاه و کردستان و آذربایجان غربی وارد شده بود؛ خیلی امیدوار بودند که یا ایران تسلیم می‌شود و یا تعدادی از استان‌هایش را جدا کنند؛ اما بعد دیدند که همه این‌ها خیالی خام بوده است.

‌رضایی گفت: آن‌ها با روی کار آمدن دولت سیزدهم با دولتی مواجه شدند که شروع به شکستن دیوار تحریم اقتصادی کرد و فروش نفت را افزایش داد و در‌های بسیاری از بازار‌هایی را که به‌روی ما بسته بودند، باز کرد و حالا دیدند که محاصره اقتصادی که قرار بود ایران را از پای درآورد در حال شکسته شدن است؛ در شش ماه اول دولت یعنی نیمه دوم سال ۱۴۰۰ تجارت ایران رشد کرد و تورم شروع به کاهش کرد؛ آن‌ها متوجه شدند که یک اتفاق و تغییر محسوس در اداره کشور دارد پیدا می‌شود؛ فلذا برنامه‌ریزی جدید کردند مبنی بر اینکه تفرقه از داخل را با فشار و محاصره اقتصادی همراه کنند و برای این کار گسل‌هایی را داخل کشور در نظر گرفتند و آن‌ها را فعال کردند.

وی افزود: یکی از این گسل‌ها مسئله فرهنگی است و برنامه این بود که مردم ایران را به دو گروه طرفدار و مخالف حجاب تقسیم کنند و با ایجاد جنگ داخلی، کنار تحریم‌های خارجی ایران را تسلیم کنند. گسل دوم تحریک برخی کشور‌ها علیه ایران بود؛ مثلاً تحریک جمهوری آذربایجان و بستن قرارداد‌های تسلیحاتی اسرائیل با جمهوری آذربایجان تا در شمال ایران غائله‌هایی به وجود بیاید و فکر و تمرکز ارتش و سپاه و دولت ایران را به‌سمت شمال ببرد تا اسرائیل بتواند مراکز هسته‌ای ایران را بمباران کند. از سوی دیگر فکر می‌کردند در شمال غرب ایران اقوام ترک ایرانی را در حمایت از جمهوری آذربایجان به مخالفت با دولت ایران بکشانند که وفاداری آذربایجان و اردبیل و زنجان به وطن خود ایران اسلامی نقشه آن‌ها را نقش بر آب کرد. گسل سوم سست کردن ستون و رکن اساسی انسجام و اتحاد ملی در ایران، یعنی مسئله ولایت و رهبری بود و دشمنان همه نیروی خود را برای تکان دادن این ستون و رکن انسجام ایران به‌کار گرفته‌اند، ولی موفق نشده‌اند.

معاون اقتصادی رئیس جمهور خاطرنشان کرد: از مرداد ماه سال گذشته که مذاکرات برجام به‌دلیل زیاده‌خواهی‌های طرف مقابل به بن‌بست رسید دشمنان برای به هم ریختن اوضاع داخلی ایران برنامه‌ریزی و بنابراین از شهریور ماه اقدام به ایجاد آشوب‌ها کردند و خیلی هم امیدوار بودند، اما شکست خوردند و بعد سراغ تعطیلی بازار‌ها رفتند و دیدید با آن مغازه‌دار سنندجی که با رئیس جمهور احوالپرسی کرد، در فضای مجازی چه کردند که مجبور شد برای کاهش فشار‌ها ۴۸ ساعت بعد عذرخواهی کند.

‌رضایی در پایان ضمن اذعان به وجود مشکلاتی در کشور گفت: در کشور ما ضعف‌ها و اشکالاتی است، اما کسانی که پشت صحنه ایستاده‌اند و برنامه‌ریزی می‌کنند، هدفشان جلوگیری از شکست محاصره اقتصادی است، چرا که مطمئن شده‌اند و می‌دانند که محاصره اقتصادی قابل شکسته شدن است.

انتهای پیام


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *