اعلام ترکیب تیم وزنه‌برداری بانوان در مسابقات قهرمانی آسیا

19:28 - 23 فروردين 1402
کد خبر: ۴۷۰۷۲۷۳
اعلام ترکیب تیم وزنه‌برداری بانوان در مسابقات قهرمانی آسیا
ترکیب تیم ملی وزنه‌برداری بانوان در رقابت‌های قهرمانی آسیا اعلام شد.

خبرگزاری میزان - به نقل از فدراسیون وزنه‌برداری، کوروش باقری، مشاور تیم‌های ملی بانوان، اسامی ۵ نفر شامل ریحانه کریمی، فاطمه کشاورز، الهام حسینی، پریسا نورعلی و زینب شیخ حسن ارباب را برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا در کره جنوبی اعلام کرد.

باقری در خصوص انتخاب این افراد اظهار داشت: در اولین اردوی تیم‌های ملی بانوان در سال جاری، ۱۷ نفر حضور داشتند. قطعا زمان ۳ هفته برای اردو کافی نیست و انتظار داشتیم باز هم اردو داشته باشیم و بچه‌ها آمادگی بهتری پیدا کنند، کما اینکه خود بچه‌ها هم نظرشان این بود که فرصت کم بود و نتوانستیم خودمان را نشان دهیم، اما شرایط فدراسیون در اواخر سال گذشته و برگزاری انتخابات مجمع، شرایط دیگری را رقم زد.

وی ادامه داد: با توجه به شرایط مجبور شدیم ۵ نفر کاندیدای حضور در مسابقات آسیایی را انتخاب کنیم، ولی بدون تعارف انتظار دارم تمام امکاناتی که نیاز هست برای اردوی ایده آل، مهیا شود. گفته بودم که ۱۸ ماه زمان برای ساختن یک تیم خوب لازم است تا به کسب مدال در آسیا فکر کنیم، ولی الان باید اضافه کنم که صرف تیمداری هدف نیست. ساختن یک تیم خوب مستلزم اردو‌های طولانی مدت و تامین مکمل‌های خوب و کامل است.

به گفته باقری، بعد از مسابقات آسیایی، اردو‌های آمادگی با تاکید بر حضور نوجوانان و جوانان تشکیل می‌شود تا برای مسابقات قهرمانی رده سنی خود در هند آماده شوند، اما قطعا از رده بزرگسالان و همچنین افرادی بر اساس معرفی هیئت‌ها و به صورت دوره ای، برای حضور در اردو دعوت خواهد شد.

 ترکیب معرفی شده برای حضور در مسابقات آسیایی کره جنوبی ریحانه کریمی در دسته ۵۹ کیلوگرم، فاطمه کشاورز دسته ۶۴ کیلوگرم، الهام حسینی و پریسا نورعلی دسته ۸۱ و زینب شیخ حسن ارباب دسته ۸۷ است.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *