واکنش کنعانی به اقدامات غیرسازنده دولت جمهوری آذربایجان/اقدام به عمل متقابل دیپلماتیک در دستور کار ایران

۱۸ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۷:۴۳:۳۸
کد خبر: ۴۷۰۶۴۷۰
واکنش کنعانی به اقدامات غیرسازنده دولت جمهوری آذربایجان/اقدام به عمل متقابل دیپلماتیک در دستور کار ایران
سخنگوی وزارت امور خارجه نسبت به برخی از اقدامات تند، احساسی و غیرسازنده دولت جمهوری آذربایجان واکنش نشان داد.

خبرگزاری میزان - ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به برخی مواضع، اقدامات و واکنش‌های تند، احساسی و غیرسازنده دولت جمهوری آذربایجان علیه معلمان و دیپلمات‌های ایرانی موجود در باکو، گفت: ما این رفتار دولت جمهوری آذربایجان را در تعارض با اصول همسایگی می‌دانیم.

کنعانی افزود: در حالی که بحران و آشوب سرتاسر سرزمین‌های اشغالی فلسطین را فراگرفته و رژیم صهیونیستی در متزلزل‌ترین شرایط داخلی به سر می‌برد و در زمانی که رژیم یادشده با تعرض به مسلمانان روزه دار و هتک حرمت مسجدالاقصی بدنبال فرافکنی بحران‌های چند لایه درون سرزمین‌های اشغالی است، جمهوری اسلامی ایران تمرکز بر وحدت جهان اسلام و هم زمان مقابله با عادی‌سازی روابط با رژیم جنایتکار و اشغالگر إسرائیل را یک ضرورت و تکلیف دینی و وجدانی می‌داند.

سخنگوی وزارت امور خارجه دولت جمهوری آذربایجان را بر احترام متقابل، حرکت در مسیر حسن همجواری و دوری از آنچه خواسته صهیونیست‌ها و دشمنان منطقه است، فراخواند.

کنعانی، تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران همزمان با تاکید بر رعایت اصول و مبانی سیاست همسایگی و توجه به اهداف شوم رژیم صهیونیستی در ایجاد اختلاف و تنش در روابط میان کشور‌های اسلامی، اقدام به عمل متقابل دیپلماتیک را در دستور کار دارد.

انتهای پیام/


برچسب ها: کنعانی

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *