اشتباهات رایج شغلی و کاری اغلب مردان

۱۲ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۴:۰۳:۰۱
کد خبر: ۴۷۰۵۵۸۹
دسته بندی‌: فضای مجازی ، عمومی
اشتباهات رایج شغلی و کاری اغلب مردان
اگر شماهم از آن دسته افراد هستید که شغلتان را بر اساس حقوق انتخاب می‌کنید باید بدانید که اینکار بسیار اشتباه است و باعث شکست خوردن شما در آن شغل و حرفه می‌شود.

خبرگزاری میزان - ایرنا نوشت: زمانی که راجع به یک شغل فکر می‌کنید، نباید پول را اولویت یا هدف نهایی در آن شغل بدانید؛ البته که پول عامل بسیار مهمی در انتخاب شغل است، اما مهم‌ترین اِلِمان نیست. متأسفانه خیلی از افراد شغل‌شان را بر اساس پایه حقوق انتخاب می‌کنند که کار کاملا اشتباهی است. در این قسمت قصد داریم اشتباهاتی که اغلب مردان در مورد شغل شان مرتکب می‌شوند را به شما بگوییم.

افرادی که بتوانند در زندگی روابط خوبی داشته باشند، قطعاً به موفقیت‌های زیادی می‌رسند. در واقع این افراد اجازه نمی‌دهند که خشم، تلخی، حسادت، افکار و کلمات منفی، آن‌ها را کنترل کند. همین باعث می‌شود که کنترل خوبی روی شغل و روابط شغلی خود داشته باشند و باعث می‌شود که کارشان را به بهترین شکل پیش ببرند. در نتیجه کنترل نکردن خود می‌تواند بزرگترین اشتباهی باشد که در شغل و یا محل کارتان مرتکب می‌شوید.

اشتباهات رایج شغلی و کاری اغلب مردان

به جای موفقیت؛ به دنبال شکست هستند

طرز فکر اهمیت بسیار زیادی در تعیین موفقیت شغلی دارد. اگر شما هم به جای موفقیت، همیشه انتظار شکست را بکشید؛ یعنی یکی از بزرگترین اشتباهات زندگیتان را انجام داده‌اید که سطح انرژی و انگیزه تان را پایین می‌آورد.

متوقف می‌شوند و از کارشان کناره می‌گیرند

شکست خوردن باعث می‌شود که اکثر افراد از کارشان دست بکشند. شما باید از شکست‌تان چیزی بیاموزید، نه این که بخواهید کارتان را متوقف کنید و تسلیم شوید؛ پس هرگز نباید امید خود را از دست بدهید، بلکه باید به آن به چشم یک فرصت نگاه کنید و به نحو احسن بهره ببرید.

اشتباهات رایج شغلی و کاری اغلب مردان

به جای علاقه؛ به دنبال پول و پرستیژ هستید

ثروتمند بودن یا داشتن پرستیژ و جایگاه اجتماعی اصلا چیز بدی نیست و همه این‌ها اهمیت دارد؛ اما خیلی از افراد به جای این که علاقه و شوق و انگیزه‌شان را دنبال کنند، هدفشان به دست آوردن پول و پرستیژ است که ممکن است بعد از مدتی آن‌ها را از شغلی که دارند؛ دل زده کند.

شغلشان آن‌ها را تعریف می‌کند

زمانی که شغل باعث تعریف شخصیت شود؛ یعنی تا زمانی اعتبار وجود دارد که شغل اعتبار داشته باشد؛ که این یک طرز فکر بسیار غلط است. در واقع ما فکر می‌کنیم اگر پول زیادی به دست بیاوریم، یعنی فرد مهمی هستیم و در غیر این صورت خودمان و وجودمان اهمیتی ندارند که این ارزش شخصی را پایین می‌آورد/

انتهای پیام/

خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *