ربیعی: فرصت آنچنانی به تیم پرمهره پرسپولیس ندادیم/ به‌خاطر اشتباه داوری باختیم

۱۲ فروردين ۱۴۰۲ - ۰۰:۲۵:۴۲
کد خبر: ۴۷۰۵۵۴۹
دسته بندی‌: ورزشی ، فوتبال
ربیعی: فرصت آنچنانی به تیم پرمهره پرسپولیس ندادیم/ به‌خاطر اشتباه داوری باختیم
سرمربی تیم فوتبال مس رفسنجان گفت: تا قبل از اخراج سلیمان‌زاده روی پرسپولیس مسلط بودیم و فرصت آنچنانی به تیم پرمهره پرسپولیس ندادیم.

خبرگزاری میزان - محمد ربیعی در نشست خبری پس از بازی با پرسپولیس، اظهاراتی داشت که گزیده آنرا در زیر می‌خوانید:

*به هر دو تیم خسته نباشید و به پرسپولیس تبریک می‌گویم. روال بازی تا قبل از اخراج سلیمان‌زاده تحت کنترل کامل ما و روی پرسپولیس مسلط بودیم. حتی اجازه نمی‌دادیم تیم حریف به محوطه ما نزدیک شود. حضور نزدیک به دروازه حریف داشتیم و یک یا دو ارسال هم کردیم. بعد از اخراج و آن پنالتی حدود ۷۰ دقیقه با احتساب وقت‌های اضافی ۱۰ نفره بازی کردیم، اما در آن حالت نیز فرصت آنچنانی به تیم پرمهره پرسپولیس ندادیم.

*در ۱۰ دقیقه آخر فشار هم آوردیم، اما برنامه ما این بود که نمی‌توانستیم در حالت ۱۰ نفره پرفشار بازی کنیم، زیرا در این صورت احتمال داشت گل دوم را بخوریم و جبرانش سخت‌تر بود. مجبور بودیم انرزی خود را به این دلیل که زمان زیادی باید ۱۰ نفره بازی می‌کردیم حفظ کرده و بازی را کنترل کنیم.

*باید کار را به ۱۵ دقیقه آخر می‌کشاندیم و در آن لحظات فشار می‌آوردیم. مقداری هم فرصت داشتیم و اگر دقت بیشتری می‌شد شاید می‌توانستیم بازی را نبازیم. به هرحال به بچه‌های خودمان خسته نباشید و خدا قوت می‌گویم، زیرا روی برنامه‌ریزی و نظم درست بسیار با رشادت بازی کردند و کمترین حق ما در این مسابقه حتی با وجود ۱۰ نفره شدن مساوی و نباختن بود. به هر حال این اتفاق رخ داد و به تیم مقابل تبریک می‌گویم.

*بار‌ها گفته‌ام رامتین سلیمان‌زاده از نظر من یکی از بهترین مدافعان ایران است و مورد حمایت شدید من، تیم و هواداران مس است، زیرا تاکنون بازی‌های بسیار خوبی کرد. فکر می‌کنم اخراج او هم اشتباه داوری بود و حقش نبود پنالتی گرفته شود. دیگر بیشتر از این صحبت نمی‌کنم. رامتین کارش را خیلی درست انجام می‌دهد.

*درمورد داوری فعلا هیچ حرفی نمی‌زنم. مگر پیش از این که گفتیم اتفاقی افتاد که الان بگوییم اتفاقی بیفتد. به همین دلیل وقت شما و دیگران را نمی‌گیرم. این مسائل هست و هیچ صحبتی درباره‌اش ندارم.

*سرمربی مس رفسنجان درخصوص اینکه آیا تداوم اشتباهات داوری علیه این تیم به اتفاقات بازی با نساجی مربوط است، توضیح داد: بعید می‌دانم. فکر نمی‌کنم. درباره داوری صحبتی ندارم. ما یک شهرستان هستیم و بچه شهرستانی. توی سرمان می‌زنند دیگر. زورمان هم نمی‌رسد و نمی‌توانیم حق‌مان را بگیریم. حرفی ندارم. اگر درباره مسائل دیگر صحبتی است در خدمت هستم.

*درخواستش برای کمک از مسئولان شهرستان رفسنجان؟ امروز جلوه و چهره زیبایی را در شهر رفسنجان دیدم. حضور ۱۰۰ درصدی هواداران. از مردم رفسنجان و طرفداران مس تشکر می‌کنم. بابت باخت هم با وجود اینکه حق‌مان نبود عذرخواهی می‌کنم. هواداران مس را خیلی دوست دارم و چقدر به من لطف دارند. مخلص آن‌ها و مردم عزیز رفسنجان هستم.

*عزیزان مسئول به این حضور حداکثری نگاه کنند و بدانند این تیم چنین جایگاهی بین مردم دارد. هرچه از مس رفسنجان حمایت کنند، از این مردم حمایت کرده‌اند و امیدوارم همیشه این سکو‌ها پر و حال مردم رفسنجان خوب باشد. هرکسی هم بر این مسند است امیدوارم دل مردم را شاد کند.

*مسایل مدیریتی صحبت‌های کلان و مربوط به حوزه مدیریتی است. در حوزه من نیست. همین مسائل را مسئولان شرکت‌ها با هم صحبت می‌کنند. من سرمربی هستم که باید تیم خود را اداره کنم. خودتان هم می‌دانید چقدر دغدغه‌های مشخص داریم. حالا که فصل رو به اتمام است و کارمان را انجام می‌دهیم. از نمایش پسران تیم مس هم قطعا همه تا اینجای فصل لذت برده‌اند. اگر برنامه‌های بزرگ‌تر دارید برای آن‌ها به همان میزان در تمام ابعاد هزینه کنید و این هم نیاز به نگاه کلان دارند.

*اگر یک جا‌هایی می‌گویم شاید امسال آخرین سال من باشد، یکی از دلالیلش این است که شاید نمی‌توانم حق تیم خود را بگیرم. شاید اگر مربی تیم بزرگ‌تری باشم، کمتر حق تیم خورده شود. روز گذشته هم گفتم و قرار شد دیگر صحبت نکنیم. هر حرفی تا امروز در این ۴ سال زدم فقط برای تیم زدم. این تیم باید به سر منزل مقصود برسد.

*در این حالت کام مردم شهر شیرین می‌شود. با ربیعی یا بدون ربیعی یا هرشخص دیگری این تیم متعلق به مردم و شهر رفسنجان است. صندلی مربیگری و مدیریتی اش ارث هیچکس نیست. مدتی مسئولیت با من بوده است که باید آن را درست انجام بدهم. هرکس دیگری هم می‌آید باید مسئولیتش را درست انجام بدهد تا کام مردم شیرین شود.

*پرسپولیس تیمی خوب و یحیی گل‌محمدی یکی از بهترین مربیان ماست. این تیم ۵،۴ ملی‌پوش دارد. نفراتی هم دارد که در جام جهانی بوده‌اند، اما اکنون در تیم ملی نیستند. مثل سروش رفیعی. ۵،۴ بازیکنش هم یا لژیونر بوده‌اند یا در نزدیکی لژیونر شدن هستند. بحثی نیست پرسپولیس تیم خوبی است، اما اشتباه داور دلیل برد شد. شاید اگر آن اشتباه نمی‌شد، روند بازی تغییر می‌کرد.

*همین بازی را هم باید در ۶ دیدار باقی مانده انجام بدهیم. کارمان و وظیفه‌مان را باید درست انجام بدهیم. من دخالتی درمورد برد پرسپولیس نمی‌کنم. به خودنم اجازه نمی‌دهم در مورد تیم دیگری و اعضایش صحبت کنم. وظیفه دارم در مورد مس رفسنجان صحبت کنم و اگر حرفی می‌زنم باید لز حق تیم خودن دفاع کنم. یحیی گل‌محمدی دوست خوب من و عزیز ما است. بسیار هم او را در مربیگری قبول دارم.

ربیعی درمورد اینکه آیا صحبتی با خداداد افشاریان ندارد، توضیح داد: ما که حرف زدیم و قبلا هم صحبت کردیم. مگر یک بازی بوده است. در N بازی متضرر شده‌ایم. به هر حال امسال این اتفاق برای ما افتاده و اگر صحبت هایمان تاثیرگذار بود، تاثیرش را نشان می‌داد. بیشتر از این درباره‌اش صحبت نمی‌کنم، زیرا کلام من تاثیری ندارد.

*باشگاه می‌تواند از حقش دفاع کند. می‌تواند به فدراسیون و کمیته داوران برود. این را هم بگویم امیر عرب براقی را بسیار در داوری قبول دارم. چند تا مصاحبه کرده و گفته‌ام جزء داوران بسیار خوب، مسلط با توان بدنی بالا، نزدیک به صحنه‌ها و جوان ما است. آخر بازی هم به او گفتم به نظر من اشتباه کردی، اما آن تصمیم را کمک داور گرفت. دیگر حرفی نمی‌ماند. به جز آن صحنه در سایر صحنه‌ها داوری خوب بود. شانس ما بود که آن اشتباه شد.

*به هر میزان از عزیزانی که ببینیم به یک بازی می‌خورند استفاده می‌کنیم. همه بچه‌ها عالی هستند. فرشید هم وقتی به بازی آمد خیلی خوب کار کرد. برنامه‌ریزی ما این بود محسن آذرباد و فرشید باقری امروز در این تایم‌ها بازی کنند. الان نباید این حرف را بزنم، اما با اخراج رامتین برنامه کامل بازی از بین رفت. 

*این بازی باید به ۲ بخش قبل و بعد از اخراج تقسیم شود. قبل از اخراج روند بازی مس را ببینید. بعد از آن هم جتی ببینید، ولی یک یار کمتر جلوی پرسپولیس کار را سخت می‌کند.

*سومین سال حضور مس در لیگ برتر است. باید این حضور حداکثری را غنیمت شمرد. عزیزان ما هستند. به هر حال طبیعی است پرسپولیس و استقلال در شهر‌های دیگر طرفدار دارند. یک روزی باید در رفسنجان با این رو به رو شوید که فضای استادیوم مثل شهر‌های دیگر مثل قائمشهر، انزلی، صنعت نفت که بیشترش برای نساجی، ملوان و صنعت نفت است باشد. این هم دور نیست که بیشتر فضای ورزشگاه در رفسنجان برای مس باشد و در آینده نزدیک این اتفاق می‌افتد.

*الان شرایط بهتر شده و به مرور زمان بهتر هم می‌شود. بچه‌های رفسنجان که امشب آمدند و پرسپولیس زا تشویق کردند روی چشم من جا دارند. آن‌ها هم عزیز ما هستند. ان‌شاءالله کنار پرسپولیس تیم مس را هم دوست دارند.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha